ye-logo.v1.2

Спондилолістез: чому болить поперек? Розповідають нейрохіруги медичного центру Spinex На правах реклами

Здоров'я 6153
Капшук Іван Олегович - нейрохірург Центру сучасної хірургії Спайнекс
Капшук Іван Олегович - нейрохірург Центру сучасної хірургії Спайнекс. Фото: Центр сучасної хірургії Спайнекс

Людський хребет – це досконалий витвір природи. І хоча з віком запас його міцності зменшується, провокуючи, серед іншого, проблеми у попереку, сучасна медицина здатна допомогти пацієнту навіть у тяжких випадках.

Хронічний біль у попереку  – частий супутник людей літнього віку. Він здебільшого виникає через стеноз, тобто звуження природних анатомічних шляхів, у яких розташовані нервові структури. 

Стабільний стеноз виникає, коли розвивається патологічне потовщення жовтих зв'язок (сполучна тканина, яка розташована в проміжках між хребцями), розростання кісткової тканини та «просідання» міжхребцевих дисків. 

Нестабільний стеноз з'являється тоді, коли окрім вищезгаданих негараздів пацієнт має сколіоз (викривлення хребта) або спондилолістез – зміщення хребців один відносно іншого в будь-якій площині. І саме спондилолістез є однією з найпоширеніших причин стенозу поперекового відділу хребта. 

Цифри

У 40 % випадків стенозуючий спондилолістез спостерігається у віці 75+, в інших вікових групах – з частотою 1,5% – 10,4%.

103 млн. людей у всьому світі хворіють на спондилолістез.

Симптоми зміщення хребців

Основний симптом захворювання – це біль у нижній частині спини. Він посилюється при навантаженні, ходьбі, згинанні та розгинанні хребта. 

Також можуть бути відчутними:

  • cлабкість та оніміння в ногах. Це відчуття зростає при тривалому захворюванні. Ознаки хвороби помітно проявляються під час ходьби, що змушує людину через деяку відстань (від кількох до 500 метрів) зупинятись і
    відпочивати. Зазвичай при цьому пацієнти намагаються нагнутися вперед, сісти або присісти, що дає полегшення;
  • порушення функції тазових органів. З'являються такі супутні проблеми, як нетримання сечі, імперативні позиви до сечовипускання. Також нерідко виникають проблеми і з функцією кишківника у вигляді закрепів або недостатній функції сфінктера. У чоловіків часто одним із симптомів стенозу може бути імпотенція.

Залежно від того, наскільки сильним є зміщення хребців, виділяють 5 ступенів спондилолістезу:

  • I - зсув до 25%
  • II - зсув від 26% до 50%
  • III - зсув від 51% до 75%
  • IV - зсув від 76% до 100%
  • V – розвивається, коли хребець повністю відділяється від сусіднього хребця, і
    називається це спонділоптозом.

Повернути системі стабільність 

Якщо на початкових етапах захворювання чудодійну роль ще може зіграти лікувальна фізкультура – вправи, спрямовані на формування м'язового корсету, який утримував би хребет,  то при значному ушкодженні хребта допоміжним стає вже хірургічне втручання. 

Що є основною метою оперативного лікування спондилолістезу? Це максимально безпечне відновлення анатомічно правильної вісі хребта, а також  зрощення ураженого сегмента. Для цього застосовуються титанові системи транспедикулярної фіксації у поєднанні з міжхребцевими кейджами, що дозволяють жорстко зафіксувати
ушкоджене місце, унеможлививши в ньому патологічний рух.

Ключові параметри успішної операції зі стабілізації хребта при спондилолістезі:

  • ретельне планування операції, яка поверне стабільність хребцям;
  •  точний підбір кількості, розміру і типу імплантів, які утримуватимуть хребці в потрібному положенні;
  • застосування ERAS, Enhanced Recovery After Surgery – світового протоколу, який врегульовує заходи щодо якнайшвидшої реабілітації після хірургічного втручання.

Рання активність пацієнта після операції – ключовий момент успішного результату. У Spinex уже невдовзі після виходу з наркозу з пацієнтом починає працювати реабілітолог. Він показує та стежить за правильним виконанням комплексу спеціальних вправ, спрямованих на якнайшвидше відновлення та повернення до якісного повсякденного життя.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

Дізнатися відповіді на всі запитання та записатися на прийом можна за телефонами:
(0432) 50 70 90
(068) 150 90 90
(066) 150 90 90
(073) 150 90 90
Центр сучасної хірургії SPINEX м. Вінниця, вул. Князів Коріатовичів, 209-А (ВОПНЛ ім. О.І. Ющенка)
spinex.ua

Ліцензія затверджена Наказом Міністерства охорони здоров'я України 10.01.2019 р. №58

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую