ye-logo.v1.2

Остеохондроз вражає молодих

Здоров'я 5038
Фото: підсилення старих фундаментів

Годинні сидіння за комп'ютером та перед телевізором сприяють цьому

Біль у спині відчувала кожна людина. А остеохондроз навіть називають хворобою століття. Про те, як допомогти своїй спині, ми попросили розповісти головного рефлексотерапевта області, лікаря-рефлексотерапевта, невролога, директора медичного підприємства “Альтернативна медицина” Віктора Собчука.

- Вікторе Васильовичу, поясніть, які можуть бути причини болю у спині?

- Основні проблеми з хребтом – це м'язово-скелетні порушення, сколіози, кили.Найбільша і найпоширеніша проблема – остеохондроз. Крім того, болі у спині можуть викликати різні порушення обмінних процесів, запальні процеси м'язових і нервових тканин. Болі у спині також можуть викликати хвороби серця, внутрішніх органів: шлунково-кишкового тракту, гінекологічні захворювання, хвороби сечостатевої системи. Тому дуже важливо провести діагностику і з'ясувати причину болю. І лікувати основне захворювання, а не просто знімати біль.

- Які обстеження найчастіше потрібні?

- Зазвичай, необхідна ренгенографія. У кожному окремому випадку лікар призначає додаткові обстеження: аналізи крові та сечі, ультразвукове обстеження, магнітно-резонансну томографію. Можливо, потрібні будуть й інші обстеження – залежно від того, який орган чи система дали збій.

- Все-таки, найчастіше болі у спині виникають через остеохондроз?

- Так, Причому, він значно “помолодшав”. Якщо раніше на остеохондроз хворіли люди середнього та старшого віку, то сьогодні дуже часто від нього страждає молодь і навіть підлітки. Головна причина – те, що діти й молодь ведуть малорухливий спосіб життя, більшу частину часу проводять за комп'ютером, а фізкультурою і спортом майже не займаються.

- А взагалі, що таке – остеохондроз?

Це - дегенеративно-дистрофічні зміни міжхребцевих дисків, які зумовлюються звуження отворів, де проходять нервові корінці, що призводить до їх ущемлення.

- Які причини виникнення хвороби?

- Як я вже казав – малорухливий сидячий спосіб життя. Крім того, з віком остеохондроз проявляється у кожного. Адже основна причина проблеми з хребтом – це прямоходіння, що зумовлює постійне навантаження на хребет. Додають проблем неправильні пози за столом чи комп'ютером, тривале ходіння на високих підборах, небажання зміцнювати м'язову систему – тобто, займатися фізкультурою.

- Що ж робити? Як запобігти розвитку остеохондрозу?

- Основне правило профілактики – зміцнювати м'язову систему. Цьому сприяють спеціальні фізичні вправи, корисне плавання. Сидячи за столом, намагайтеся не сутулитися, при ходьбі теж зберігайте правильну поставу. Якщо ваша робота пов'язана з офісом і ви змушені більшу частину дня сидіти, частіше вставайте і проходжайтеся кімнатою, пройдіться зайвий раз до телефона чи ксерокса, розмовляйте, стоячи, не користуйтеся ліфтом, більше ходіть пішки. Спіть у зручному ліжку, краще купити ортопедичний матрац. Не захоплюйтеся взуттям на високих підборах, ходити у ньому можна не більше двох годин поспіль. У профілактиці остеохондрозу велике значення має лікувальна фізкультура. Але потрібно, щоб курс вправ призначив спеціаліст – реабілітолог, лікар спортивної медицини. Корисно займатися на профілакторі Євмінова. Але тут теж без допомоги фахівця не обійтися. Як бачите, основне завдання профілактики – виконувати спеціальні вправи, не “засиджуватися”, стежити за поставою та не запускати хворобу.

- Лікування включає комплекс процедур?

- Так. Ці процедури спрямовані на те, щоб надати живлення міжхребцевим дискам. Що собою являє диск? Це – хрящ, який не має кровоносних судин. Для того, щоб не руйнуватися, йому потрібно всмоктувати з міжкліткової тканини поживні речовини. Тому у цьому місці потрібно підвищити кровообіг, притік поживних речовин. Цьому сприяють прогрівання, масаж, електростимуляція, магнітотерапія тощо. Кожному пацієнту підбирається індивідуальний курс процедур.

- А якщо на дачі чи городі людина відчула біль у спині, а до лікаря далеко, як можна собі допомогти?

- Все одно я не рекомендую займатися самолікуванням. Тому моя порада: швидше до лікаря. Та все ж зняти больовий синдром можна вдома: випити знеболювальну пігулку, скористатися гелем. Останнім часом в європейських країнах, та й у нас, почали застосовувати спеціальні знеболюючі пластирі. Вони досить ефективні, до того ж, не мають побічної дії на шлунково-кишковий тракт, нирки. Але у жодному разі не звертайтеся до так званих цілителів і костоправів, які не мають ніякого відношення до медицини. Буває, що наслідки такого “лікування” дуже важко подолати.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую