ye-logo.v1.2

На грип чекаємо у листопаді

Здоров'я 2971

Однак, вже сьогодні подоляни стали більше хворіти на гострі респіраторні вірусні інфекції

І переносити їх на ногах теж доволі небезпечно. Принаймні, як повідомляє головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна, за останні два тижні значно збільшилася кількість пацієнтів з менінгітом, котрий вони отримали як ускладнення після перенесеної вірусної інфекції. Однак, застерігає Оксана Вікторівна, ускладнення від грипу можуть бути ще важчими. Початку масового захворювання на грип, кажуть фахівці, варто чекати наприкінці листопада – на початку грудня. І цього року ніяких особливих сюрпризів не прогнозують. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я та Української національної медичної академії, у цьому сезоні циркулюватимуть три віруси грипу: два – типу А (H3N 2 - “Перт” та H1N1 - “Каліфорнія”) та В (“Брісбен”). “Найбільшої уваги фахівці приділяють штаму “Перт”, - каже Оксана Піддубна. - Вчені вважають, що саме він буде у цьому сезоні основним. Минулого року цей вірус теж був в Україні, але не проявив свої епідемічні властивості. На два інші штами багато українців перехворіли у минулі роки. Тому їм спеціалісти приділяють менше уваги. Хоча, саме грип штаму “Каліфорнія” викликав блискавичні ускладнення, зокрема пневмонії. Великої епідемії не прогнозують, хоча, можливо, у деяких регіонах і буде подолано епідпоріг. Відчутне зростання захворюваності на грип передбачається на початку грудня. Однак, вже за останні два тижні ми фіксуємо сезонний підйом захворюваності на грип та ГРВІ”.
Щеплення, яблука та часник
Профілактика грипу та інших респіраторних вірусних інфекцій відома всім. Найнадійніше – зробити щеплення. Вакцини в області вже є – зокрема, в інфекційній лікарні щепитися можуть усі бажаючі. Щеплення проти грипу не обов'язкове, однак деяким категоріям населення все-таки краще його зробити. “Це стосується тих, кому у професійній діяльності доводиться спілкуватися з великою кількістю людей, - радить Оксана Вікторівна. - Це – лікарі, вчителі, працівники дошкільних установ та громадського транспорту, таксисти. Також варто подбати про щеплення людям похилого віку та дітям, які часто хворіють та мають хронічні недуги. Наш колектив щеплюється вже більше десяти років поспіль? і ми можемо оцінити важливість такого кроку”. Зараз в Україні зареєстровано кілька вакцин - “Ваксигрип”, “Флюарікс”, “Грипол”, “Інфлувак”. Ціна вакцини - близько ста гривень. “Ми користуємося “Інфлуваком”, - каже Оксана Вікторівна. - Це вакцина третього покоління. Вона вважається найбезпечнішою, її рекомендують і для ослаблених людей, і навіть для вагітних. В Україні нею користуються близько двадцяти років, у нашому закладі ми також нею щеплюємося, так що перевірили її на собі”.
“Щодо інших засобів профілактики, то потрібно одягатися за погодою, повноцінно харчуватися, забути про дієти, їсти багато яблук, цибулі, часнику, більше пити підкислених напоїв та рідше бувати у місцях, де велика скупченість людей, - радить Оксана Піддубна. - А якщо захворіли – викликайте лікаря. Для тих, хто, наперекір усім порадам, намагається виілкуватися за допомогою народних засобів, зазначу: якщо протягом трьох днів температура та симптоми не зникають, забудьте про усі ті методи і таки підіть до лікаря. Для профілактики можна також вживати різні препарати, яких зараз чимало: “Афлубін”, “Арбідол”, “Аміксин” . Та все ж порадьтеся з лікарем – щодо доз та можливих протипоказів. Також для зміцнення імунітету добре приймати вітамін С, а ніс при виході надвір змащувати оксоліновою маззю. На випадок хвороби запасіться жарознижувальними препаратами, які варто прийняти до приходу лікаря. Однак, у жодному разі не застосовуйте “Аспірин”. При грипі та ГРВІ потрібно вживати “Парацетамол” або “Ібупрофен”. І не хапайтеся за антибіотики, адже вони при грипі не діють і самостійно призначати їх собі дуже небезпечно. Взагалі звичайний грип легкого і середнього ступеня проходить за тиждень”.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую