ye-logo.v1.2
1 Червня, 2020

Тайський ексклюзив по-хмельницьки

Здоров'я 3218
Фото: Євгеній ДОРОФЄЄВ

Кореспонденти “Проскурівського телеграфу” шукали нестандартні шляхи для розслаблення після напруженого робочого дня та відновлення фізичних сил людини.

Такий великий досвід східної культури, як тайський масаж, виявляється доступний і в нашому місті. І йдеться не про надання еротичних послуг, а про справжню тайську систему зцілення, яка повністю задовольняє потребу тіла в русі й розслабленні. Крім того, вона сприяє всебічній релаксації. Хмельничанка Оксана Шевчишена, яка вже третій рік практикує класичний тайський масаж в фітнес-клубі “Акула”, запевняє, що відпочинок і релаксація - це найнеобхідніші фактори успіху й продуктивної роботи людини. За її словами, саме тайський масаж дає можливість зануритися в світ, який за годину-дві може розслабити все ваше тіло й подарувати душевну рівновагу.
 

Масажист і пацієнт в процесі масажу стають партнерами
“Тайський масаж - особливий напрямок масажу, який робить акцент на китайський точковий вплив, натискання, пасивну йогу та Аюрведу і практикується в Таїланді. Це, швидше за все, такий вид цілительства, - каже Оксана Леонтіївна. - Його особливістю є близький контакт із пацієнтом, який повинен повністю розслабитися й довіритися масажисту (масажист і клієнт у процесі стають партнерами). При масажі використовуються великі пальці рук, поверхня долоні, зовнішня частина зап'ястя, лікті, передпліччя, коліна і ступні. Тіло масажується від стоп до голови. Виконуються також різні види розтяжок та скручувань. Тайський масаж робиться на підлозі й обов'язково в одязі”. Тут не лікується ніякий орган конкретно, а розглядається усе тіло в цілому. Тобто, йде вплив повністю на весь організм. Лікувальний ж ефект досягається поступово. Але, як запевнила нас масажистка, чим повільніше він настає, тим довше утримується. Після тайського масажу покращується кровообіг, поліпшуються сила та ефективність роботи м'язів, виводяться токсини, знімається напруга, розслаблюються сухожилля і поліпшується їхня еластичність. Також він стимулює і покращує активність нервової системи. Протипоказань до нього практично не має. Відмовитися від тайського масажу потрібно лише при пошкодженнях або запаленнях м'язів та при хворобах серця.

Масаж для королів та принців
За словами пані Оксани, тайський масаж зародився в Індії, але розвинувся найпотужніше у Таїланді. Батько-засновник цієї практики - Дживака Кумарбхаша - був знаменитим йогом, лікарем і дотримувався традицій лікування Аюрведи. Майстерність цілителя і хірурга набула такої популярності, що його запрошували лікувати королів і принців. Тайський масаж протягом сторіч розвивався в монастирях буддистів. Єдиним місцем, де навчали майстерності масажу, був храм. Найвідоміший із них - Ват По в Бангкоку - Центр традиційної тайської медицини і масажу, який готує висококваліфікованих фахівців і дотепер. Оксана Шевчишена вчилася цьому мистецтву більше року у відомого харківського психолога, психотерапевта та педагога з тайського масажу Леоніда Морозова. “Тайський масаж, разом із лікуванням травами й медитацією, - це найдавніший метод традиційної тайської медицини, плід тайської культури з її особливою філософією, - розповідає Оксана Леонтіївна. - Цьому не можна навчитися, якщо не проникнутися глибоким світоглядом буддиста. Перед початком сеансу я налаштовуюся на позитивне ставлення до людини (з поганим настроєм до роботи краще не братися!). Намагаюся передати їй своє тепло та доброту. А перед самим масажем — завжди промовляю коротку молитву, адже тайський масаж хоча і робиться фізично, але більше застосовується енергетичний вплив”.

Рецепт «вічної молодості»
Саме так можна назвати антистресовий вплив безпосередньо на голову, обличчя, шию, плечі та комірну зону. При цьому з динамиків звучить тиха заспокійлива мелодія, горять свічки та ароматичні палички. Виникає нереальне враження спокою та затишку. “Якщо ви постійно перебуваєте в стані напруги, вас турбує остеохондроз, ви страждаєте безсонням, головними болями або нестабільним тиском - цей масаж саме для вас, - каже пані Оксана. - Комбінація тайського точкового масажу із застосуванням масажних і ароматичних олій активізує ваші життєві сили, покращує фізичний і емоційний стан. Це такий собі енергетичний коктейль. Лікарі запевняють, що всі хвороби виникають від нервів. Тому дуже важливо, щоб наша нервова система завжди була в нормі. Цього легко досягнути саме за допомогою тайського масажу, адже він діє безпосередньо на центральну нервову систему”. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую