ye-logo.v1.2

Крапля крові розповість усе

Здоров'я 14238

Щоправда, за цю інформацію доведеться заплатити чималі кошти. Та навіть за гроші відповідь вам дадуть не відразу. Ми пожертвували своєю кров’ю, щоб ви знали, де і за скільки можна зробити біохімічний аналіз, що із нього реально дізнатися і для чого це взагалі комусь потрібно.

Попередньо зателефонувавши у кілька медичних закладів і заручившись підтримкою колег, я поїхала додому морально готуватися до процедури здачі крові. Не вірте, якщо вам скажуть, що жінки не бояться крові… Бояться. Але чого не зробиш заради експерименту! На ніч з’ївши яблуко, щоб зранку геть не зомліти (у кожному медичному закладі мене чесно попередили, що аналізи беруться лише натщесерце), о пів на дев’яту ранку я вже була під стінами обласної лікарні. Вислухавши мої побажання, медична сестра порадила зробити біохімічний аналіз крові й визначити стан моїх судин. Оскільки сам біохімічний аналіз має дуже багато показників, після перемовин зупинилися на судинах і вирішили дізнатися, який у мене рівень холестерину, бета-ліпопротеїдів, тригліцеридів. Однак холестерин – це лише звучить просто, насправді він є загальний, високої, низької та наднизької густини. З того ж аналізу я мала би дізнатися й індекс атерогенності. Це показник, який характеризує співвідношення «шкідливих» та нешкідливих ліпідів, які осідають на стінках судин.


Аналіз крові та стан судин в обласній лікарні коштував 75 гривень і за результатами сказали прийти після третьої години того ж дня. Щоб не голодувати довго, я одразу попрямувала до медичного центру «Вілєна», який поруч із обласною лікарнею, на вулиці Ватутіна. Тут повідомили, що два з чотирьох показників – це надточні аналізи і тут навіть не уявляють, де в місті їх визначають. Як виявилося, надскладними визнали показники холестерину із високою та наднизькою густиною. До того ж, результати аналізу мені обіцяли повідомити не раніше, ніж через сім днів. «Наш лаборант в Одесі, тому раніше результатів бути не може», – сповістили медики. Щоб дізнатися заплановані показники, спочатку я мала б заплатити 135 гривень. Але за кілька хвилин працівники «Вілєни» знизили мені ціну до 110 гривень, мовляв два показники входять в один аналіз. Утім, чекати сім днів на результати мені не хотілося. Наступною «кровною» точкою стала діагностична медична лабораторія «МедіЛаб», розташована на вулиці Кам’янецькій. Жодних зайвих запитань, незрозумілих показників чи інших перепон тут не було. Уся процедура з оформленням забрала максимум 10 хвилин. Витягнувши з мене 5-6 міліграмів крові, медсестра навіть заклеїла мені місце проколу пластирем із червонястими губами, мовляв, щоб було веселіше очікувати результатів. Забрати їх можна було до восьмої вечора того ж дня. Така оперативність мені коштувала 140 гривень. Наперед скажу, що це найдорожчий аналіз. Останнє місце, де я залишила ще кілька крапель крові – Подільський науково-медичний центр, що на вулиці Водопровідній. Тут аналізи коштували 108 гривень, а за результатами сказали прийти в понеділок після 10 ранку (вся епопея з аналізами відбувалася у п’ятницю зранку).
Знак якості
Результати мене, скажу чесно, не те щоб здивували, але потішили. Хоча певні розбіжності у показниках все ж таки були. Варто зазначити, що між першим та останнім зданим аналізом минуло неповних півтори години. На показники такий термін не впливає. Єдина причина, через яку можуть відрізнятися показники – це реактиви, які використовуються для визначення результатів.
«У вас навіть немає чого коментувати, бо всі показники в межах норми», – зазначила медсестра в обласній лікарні. Однак, «найхворішою» Ви, якщо вірити усім показникам, виявилися за результатами аналізів у Подільському науково-медичному центрі. Хоча й тут вони не перевищують норми». Найбільше розбіжностей, серед усіх результатів, виявилося у рівні загального холестерину. Аналізи обласної лікарні показали 4,86 ммоль/л. У лабораторії «МедіЛаб» результати показали 4,6 ммоль/л, а у Подільському науково-медичному центрі – аж 5,19 ммоль/л. Норми, які вказані у всіх листах із результатами, коливаються від 3,0 до 6,7 ммоль/л. Серед інших показників теж були невеликі розбіжності, однак жоден із них не перевищував норми, і, як пожартувала медсестра, в одному із закладів, «на Вас можна сміливо ставити знак якості».
Щоб знали!
 «У крові холестерин присутній у «зв’язці» з білками-переносниками, утворюючи ліпопротеїди різної щільності, – пояснили медики. – Ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ) та дуже низької щільності (ЛПДНЩ) називають «поганим» холестерином, тому що саме ці частинки осідають на судинній стінці і формують атеросклеротичні бляшки, які загрожують людині інфарктом, інсультом та іншими смертельно небезпечними ускладненнями. Ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ) виводять холестерин із судинної стінки й перешкоджають розвитку атеросклерозу, за це їх назвали «хорошим» холестерином. Тому в розвитку атеросклерозу важливу роль відіграє не тільки високий рівень загального холестерину крові, але і співвідношення між «хорошим» і «поганим» холестерином». Не дарма ж медики стверджують, що крапля крові може розповісти про людину все і навіть те, чого людина сама не знає. 
До речі, здати аналогічний аналіз крові у Хмельницькому можна ще у лабораторії «Медична практика», яка розташована у готелі «Поділля». Приймають тут пацієнтів з понеділка по четвер з 8 до 11 ранку. Вартість – 88 гривень. Результати можна забрати вже наступного дня після 12 години. Також можна позбутися кількох міліграмів крові у медичній лабораторії «Діла», що знаходиться у поліклініці МВС. Чекають тут на вас з понеділка по четвер з 8 до 11 ранку. Вартість – 60 гривень, плюс 10 гривень за забір крові. Результат буде готовий через день, а забрати його можна буде з 12 до 16 години.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую