ye-logo.v1.2

“Нi за якi грошi не випила б пігулки - я ще хочу жити!”

Здоров'я 10476
Фото: Євгеній Дорофєєв

Травниця Людмила Волос силу та здоров'я бере iз трав, яким присвятила все своє життя.

У хаті Людмили Волос, яка живе у селі Вівся Чемеровецького району, завжди пахне травами. Вона, як тепер модно називати, - фiтотерапевт. Але вiд багатьох знахарiв, якi знаються на травах, відрізняється освiченiстю, адже має диплом, завірений Комітетом iз народної і нетрадиційної медицини Міністерства охорони здоров’я. До того ж, фітоцілителька 12 років працювала заготівельницею лікарської сировини, запам’ятовувала фармакологічну дію кожного корінця. Утім, упевнена жінка, так і має бути у справжніх травників. Пані Людмила лікує травами ще з 16 років. Досвід перейняла від бабусі та прабабусі, які також були знаними цілительками. Та й у родині батька всі були лікарі. Хто лише не побував за ці роки на її скромному обійсті – і можновладці, і медики, і прості люди. Загалом звертаються зі своєю бідою з усієї України.
- Людмило Володимирівно, розкажіть, які хвороби можна лікувати за допомогою рослинної лікарської сировини?
- Ні для кого не секрет, що наша традиційна медицина нині у лікуванні деяких хвороб безсила. Ось тут і стають у пригоді трави. Вони допоможуть позбутися гінекологічних, бронхоастматичних та урологічних проблем, зарадять при хворобах щитовидної залози, нервової системи, жовчного міхура тощо. Навіть із безпліддям фітотерапія може впоратися! Але є такі хвороби, які слід лікувати лише під наглядом лікаря. До прикладу, апендицит травами не здолати. Його потрібно лише оперувати. Щодо онкозахворювань, то я не можу дати людині стовідсоткової гарантії, про що одразу ж повідомляю. Взагалі, дарувати хворому марну надію – це нечесно й непрофесійно. В ідеалі було б добре поєднувати традиційне лікування з фітотерапією.

- Із чого починається лікування травами? Чи є у вас якась спеціальна схема?
- Щоб розпочати будь-яке лікування, передусім, слід почистити організм та судини від шлаків та солей. Це основна підготовка. Чищення включає в себе: сечогінні, жовчогінні, проносні та обволікаючі засоби. Збір готується на основі вівса, але крім нього туди входить ще до 38 трав. Чистити організм за моєю системою слід 18 днів і далі робиться 18-денна перерва. Крім того, слід приймати й заспокійливі трави, адже при чищенні виводяться солі калію та кальцію. Лише після цього розпочинається безпосередньо саме лікування. Звісно, є люди, які хочуть відчути результат через день-два. Проте фітотерапія – це ефективне лікування, але тривале. У давнину люди використовували лише дари природи, що було запорукою здоров’я. Я ніколи не використовую жодних хімічних препаратів чи пігулок. У мене є рецепти, які залишилися у спадок ще від бабусі, є й мої авторські. Але всі лікувальні засоби перевірені мною. Я досконало знаю дію кожної травички.

- Існує думка, що у цілющому зборі не має бути багато компонентів. Ніби «співіснування» багатьох трав у одному засобі може викликати негативну реакцію.
- Це неправда! Всю сировину після збирання я одразу ретельно подрібнюю, завдяки чому дуже легко визначити дозування кожного інгредієнта. У лікувальних зборах я підбираю трави таким чином, що кожна рослинка виконує свою унікальну функцію. Існує багато рецептів чищення певного органу, але я таке не практикую. Вважаю, що лікування має бути комплексним.

- Лікувальні збори підбираються “під хворобу” чи індивідуальні для кожної людини? Ви самі ставите діагноз своїм пацієнтам?
- Так. Дуже часто я сама визначаю хворобу й розповідаю людям про те чи інше лікування. Я ставлю запитання, дивлюся на зовнішній вигляд хворого. Можу вам сказати, що, загалом, всі недуги починаються із порушень ендокринної та нервової систем. У нашому організмі все взаємопов’язано. Тому чищення я призначаю абсолютно всім. Потім я вже дивлюся на особливості й готую збори для кожного пацієнта персонально.

- Коли ви збираєте рослинну сировину для ліків і де саме? Чи є такі рослини, які у нас вважаються «дефіцитом»?
- Я починаю заготівлю з ранньої весни: це бруньки, коріння, цвіт. Закінчую ж пізньої осені. Допомагають мені й сини, і невістки, але найбільше - онучка Христинка. Саме їй я планую передати свій досвід. Основні трави ми збираємо в нашій стороні – в селах Голенищево, Лісогірці. Також їздимо в Івано-Франківську область. Багато трав мені передають із Росії. Дещо вирощую в себе на городі. До прикладу, синюху, лапчатку білу, лаванду, нагідки, чабрець. У нашій області є дуже рідкісними безсмертник, зізіфора, калган.

- Яку сировину ви вважаєте найцілющішою?
- Найбільше я люблю полин. Його можна використовувати практично при будь-якому захворюванні. Також неабиякою лікувальною силою володіють хміль та безсмертник.

- Якими рецептами слід запастися напередодні сезону застудних захворювань? Що народна медицина рекомендує для підвищення імунітету?
- У першу чергу для імунної системи корисний барсучий жир, сосновий пилок та радіола рожева. Сосновий пилок взагалі містить дуже багато корисних мікроелементів. Він не лише підвищує імунітет, але й лікує серцево-судинні та бронхолегеневі захворювання. Найпростіший цілющий рецепт: по 1 ч. л. пилку, меду та вершкового масла. Усе ретельно перемішати і вживати протягом 6 днів по 1 ч. л. Потім перерва – 6 днів. Курс повторювати декілька разів. Також дуже ефективна настоянка віскової молі. Зміцнюють організм евкаліпт, багульник, листя берези, материнка та шипшина. Останню взагалі можна додавати скрізь і всюди, але потроху. Все має бути в міру.

- Чи варто трави приймати постійно? Коли фітотерапія може нашкодити?
- Я читаю багато рецептів та порад, які дають у газетах, і мені стає просто страшно. Люди не розуміють, що рослини – це також ліки. Ми ж не приймаємо пігулки жменями у довільних комбінаціях. Приймання ж трав на постійній основі може призвести до різних ускладнень. Деякі рослини, до того ж, мають побічні дії. До прикладу, м’ята та меліса можуть негативно впливати на нирки. Їх можна додавати лише у невеликій кількості у лікувальні збори. Якщо вам потрібно заспокоїтися, то краще зробити з цих рослин ванну для ніг кімнатної температури або зшити подушечку й спати на ній.

- У чому секрет дієвості ваших цілющих зборів? Що потрібно знати й робити, щоб рослини лікували?
? Кожна травичка лікує з Божою поміччю. Це важка та скрупульозна праця. Фітоцілитель – така ж людина, як і всі. Проте не кожен зможе цим займатися. Слід вкладати у кожен засіб свою позитивну енергетику та частинку себе. Головне у лікуванні дарами природи – це віра в успіх та віра в Бога. Для пацієнтів також важливо вірити у зцілення й чітко дотримуватися моїх рекомендацій.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую