ye-logo.v1.2

«Афера на мільйони»: захист підозрюваної висловив недовіру секретарю, прокурору і судді

Кримінал 5034
Наступне засідання у справі запланували аж на липень
Наступне засідання у справі запланували аж на липень. Фото: автора

Однак всі три клопотання про відвід суд відхилив.

 У Хмельницькому триває розгляд справи щодо підприємиці Юлії Богонос, яку обвинувачують у шахрайстві на суму понад 40 мільйонів гривень. Хмельницький міськрайонний суд сьогодні, 31 травня, продовжив термін перебування підозрюваної під вартою ще на два місяці.

Розпочалося засідання зі з’ясовування прізвища прокурора, яка була Сівко, а стала Котик. Захист підозрюваної Богонос просив від неї пояснень, чому змінено прізвище, і документів. Суду прокурор надала документи, які підтверджують особу, однак пояснювати причини, які за її словами, є особистими, не зобов’язана.

Після цього захисник підозрюваної Петро Підгайний заявив клопотання про відвід секретарю, який за його словами, мав перевірити повноваження прокурора, але не зробив цього. Просив адвокат також замінити прокурора Анну Котик, яку вже вдруге звинуватив у зловживаннях і безпідставному обвинуваченні Богонос. Висловив недовіру і головуючому судді Андрію Місінкевичу, нібито слуга Феміди особисто, або його родичі чи знайомі зацікавлені у справі. Однак всі три клопотання про відвід суд відхилив. Андрій Місінкевич зауважив, що жодного стосунку до обвинуваченої не має. На думку прокурора Анни Котик, таким чином адвокати намагаються затягнути розгляд справи.

Прокурор каже, зміна її прізвища на розгляд провадження не впливає

Адвокати підозрюваної однією з підстав відводу прокурора називали те, що поки Юлія перебувала в СІЗО, було продано її нежитлове приміщення у Києві, хоч на нього наклали арешт. Та прокурор це пояснила тим, що слідча суддя у встановлені законом строки не направила ухвалу про арешт до відповідного органу державного майна, і вона надійшла майже через місяць. Відповідно законодавства, слідчий прокурор не зобов’язаний це робити. До моменту надходження ухвали це майно було продане Юлією Богонос.

Захисник підсудної заявив клопотання про відвід головуючого судді

За словами Юлії Богонос, наразі триває два судових розгляди щодо її власності – згаданої нежитлової 3-кімнатної квартири в Києві та будинку в Хмельницькому. Жінка каже, що до затримання все майно було у її власності, вже після арешту її привели до слідчого, де «ввели в оману» і вона підписала доручення, які стосувалися продажу. Крім того, Юлія розповіла, що її, чоловіка і сина перед арештом побили у місті Вишневому та вкрали документи. За фактом цього відкрито провадження за статтею «Хуліганство», яке розслідує київська поліція.

Через те, що збігає термін запобіжного заходу, прокурор просила продовжити тримання під вартою, оскільки, з її слів, є ризики, що Юлія Богонос може переховуватись від суду, вона не має постійного місця проживання і може незаконно впливати на свідків і потерпілих, приховати докази або навіть продовжити «злочинну діяльність».

Прокурор також додала документи, які свідчать, що перед затриманням Юлії, її чоловік продав будинок, земельну ділянку, два автомобілі. Серед документів, які сторона обвинувачення надала суду, і ті, де вказано, що Юлія Богонос ніколи не була зареєстрована як фізична особа підприємець, лише її чоловік. Не була вона і найнятою на роботу як продавець.

«У нас був сімейний бізнес, усі справи вела я, але податки платив він», - пояснила Юлія Богонос у суді.

Під час засідання Юлія Богонос сиділа поруч із адвокатами

За інформацією прокуратури, загалом до правоохоронців звернулося 25 потерпілих, однак як вони самі кажуть, таких людей, яким підозрювана винна чималі суми, набагато більше. Подробиці розповідають на умовах анонімності. Говорять, що серед них не лише базарники, а й лікарі, військовослужбовці і навіть поліцейські.

«Я знайомий з Юлією з 2002 року. За цей час склалися довірливі стосунки. Тому й позичив гроші. Для мене це дуже велика сума. Гроші десь є, але сумніваюся, що комусь їх повернуть», - каже один із потерпілих.

Родичі підсудної кажуть, що в неї немає таких грошей. Навіть те майно, що було, - «віджали». Квартиру в столиці продали без її відома, а всі контейнери на ринку – порожні, товар позабирали без усякого обліку «позичальники». 

Суд продовжив тримання під вартою ще на два місяці, попри заперечення адвокатів. Наступне засідання у справі запланували аж на липень.

Нагадаємо, за версією слідства, Юлію Богонос підозрюють в тому, що вона начебто напозичала понад 40 мільйонів у хмельницьких підприємців, валютників, друзів, знайомих і навіть родичів, а потім намагалася втекти. Ще у вересні минулого року підозрювану оголосили в розшук. Поліцейські затримали її в Києві. Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 19 мільйонів гривень.

У лютому Хмельницька місцева прокуратура направила до суду обвинувальний акт у цій справі. Колегія суддів призначила перше судове засідання. 

Юлії Богонос інкримінують скоєння злочину, передбаченого частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство в особливо великих розмірах). Санкція статті - позбавлення волі на термін від 5 до 12 років із конфіскацією майна.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую