ye-logo.v1.2
29 Листопада, 2020

«Це наш обов’язок – допомагати армії, бо як не ми, то хто?»

Допомога 4703
Фото: надане волонтерами

Чемеровецький волонтерський рух «Перемога» продовжує возити гуманітарну допомогу землякам-учасникам АТО.

Допомогу військовим волонтери з Чемеровець вважають своїм обов’язком і сприймають як щось, що не потребує пояснення. Вони регулярно возять у зону АТО необхідне землякам – бійцям Хмельницького 8-го окремого полку спецпризначення. Останні рази на Схід доставляли продукти і теплі речі ще й воякам християнського добровольчого батальйону «Свята Марія».
«Ми не веземо хлопцям допомогу «бусиками, як зараз робить більшість волонтерів. Вантажимо одразу великі фури і веземо тонни продуктів, які збираємо по усьому районі. В цьому нам допомагає голова районної ради, сільські голови. Також працюємо зі спонсорами, з підприємцями, які допомагають або конкретними речами, або грошима», - розповідає співорганізатор волонтерського руху «Перемога» підприємець Віталій Підвисоцький.
Волонтери нещодавно повернулись зі Сходу, куди відвезли чергову гуманітарну допомогу – продукти харчування, теплі речі, дрова. Їздили до бійців 8-го полку і до спецпризначенців батальйону «Свята Марія», які беруть участь в обороні Маріуполя.
«Завезли приблизно 10 тонн продуктів, 15 кубометрів дров, буржуйки, теплий одяг. Зібрати усе допомагають місцеві підприємці. Насправді тих, хто переймається долею армії, дуже мало», - каже волонтер Анатолій Соболев.
По дорозі до військових волонтери завезли продукти й іграшки у міську дитячу лікарню Слов’янська. Віталій Підвисоцький почув прохання головного лікаря медичного закладу про допомогу у телепередачі, тому, виїжджаючи на Схід, волонтери заодно вирішили допомогти і сиротам.


«Ми зібрали для лікарні картоплі та овочів, борошно, крупи. Там перебуває 110 дітей-сиріт зі східних областей. Ситуація дуже складна, там не вистачає продуктів і медикаментів. Держава виділяє їм 2, 60 грн. на день для харчування. Хіба ж можна на такі гроші нагодувати дітей? Після нас вже почали їхати туди й інші волонтери, але ми перші надали їм відчутну допомогу», - додає чемерівчанин Віталій Підвисоцький.
З Німеччини волонтери привезли термокостюми і берці для земляків. За словами Віталія Леонідовича, забезпечили ними 90% хлопців, мобілізованих і контрактиків з Чемеровецького району. Волонтери дякують усім небайдужим жителям району і сусідніх Сатанова й Гусятина, які останнього разу дуже допомогли продуктами.
«Велика подяка голові райради Ігорю Забіяці, підприємцю Борисові Гавришку. Наші земляки Олександр Чорний та Анатолій Атаманчук від початку війни на Сході близько 100 тисяч гривень дали для допомоги бійцям. Але таких — одиниці. Місцевий підприємець Олег Скринчук надавав автомобілі для поїздок, допомагав продуктами і грошима. Ця людина не шкодує для армії нічого. Його не треба просити, він завжди сам звертається до нас, і питає, що ще потрібно. Але якби об’єднались усі, то хлопці в АТО не були б голодними і не мерзли. А ще — швидше дали б відсіч агресору. Це ж наш обов’язок – допомагати армії, бо як не ми, то хто?», - говорить Анатолій Соболев.
Чоловіки розповідають, поки возять на Схід гуманітарну допомогу, - було всіляке, і таке, про що не розказують рідним. Бачили вибухи, сиділи в бліндажах. Та все рівно не покидають своєї справи і після свят збираються їхати в чергову подорож із гуманітарною допомогою. Українців закликають не бути байдужими, адже перемога залежить від кожного з нас.

Нагадаємо, підприємці з Чемеровець, які раніше возили гроші і продукти на Майдан, з початку проведення АТО об’єднались у волонтерський рух «Перемога».


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую