ye-logo.v1.2
1 Квітня, 2020

Шукайте звіти в Інтернеті

Економіка 1808
Фото: http://km.sts.gov.ua/

На Хмельниччині це дев'ять із десяти платників податків звітують через Інтернет.

На Поділлі продовжує стрімко зростати кількість платників податків на додану вартість, які повідомляють про результати своєї діяльності в електронному вигляді. Про це повідомили у Державній податковій службі у Хмельницькій області. За підсумками дев’яти місяців 2012 року вже 94 відсотки підприємців краю оцінили переваги цифрового звітування. Лише за результатами одного вересня цей показник в регіоні зріс на 2 відсотки.

Податківці краю вважають, що нині Хмельниччина переживає справжній бум у поданні звітності в електронній формі. Зрештою це і не дивно, адже сьогодні у світі дедалі більше відчувається сервісний подих інформаційної доби, тож цілком природно, що й податківці не залишились осторонь цього насправді глобального та грандіозного процесу.

Позитивний тренд у збільшенні числа підприємців, які подають звіти за допомогою павутиння Інтернет, без сумніву був би не можливий без відкриття в області представництва державного акредитованого Центру сертифікації ключів, що працює при ДПІ у м. Хмельницькому. За час роботи закладу його послугами скористались понад 1600 платників податків регіону. Їм надано майже 3000 безкоштовних ключів для підпису звітів, надісланих через мережу Інтернет.

Найбільш популярні послуги електронного цифрового підпису серед приватних підприємців, тобто представників малого бізнесу. Саме вони у 70% випадків звертались до податкової за послугами сертифікації ключів.

Як і прогнозували експерти, популярність новітнього сервісу швидко зростає. Якщо у вересні до представництва звернулись лише 445 абонентів, то за перші два тижні жовтня – 608 представників бізнес-активу краю, тобто вже на третину більше ніж за весь попередній місяць.

Нині фахівці служби працюють над розширенням можливостей сервісу. Так, до кінця року платники, які отримали цифровий підпис та посилені сертифікати ключів у податковій, матимуть змогу також подавати звітність в електронному вигляді до Пенсійного фонду та Державного комітету статистики України. Крім того, подання звітності в електронному вигляді стане безкоштовним навіть для клієнтів приватних IT-компаній, що спеціалізуються на таких сервісах. Така домовленість зафіксована у підписаному Меморандумі між Державною податковою службою України та найвпливовішими гравцями на вітчизняному ринку електронного документообігу.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую