ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Куглоф – найсмачніша у світі французька здоба

18 Травня 2019 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 16468
Це чарівно смачно і вершково, в міру солодко і соковито, ароматно і горіхово! Без перебільшення, це найсмачніша здоба в моєму житті!
Це чарівно смачно і вершково, в міру солодко і соковито, ароматно і горіхово! Без перебільшення, це найсмачніша здоба в моєму житті! Фото: автора

Традиційна австрійська випічка, яка міцно увійшла в культуру Франції. Її навіть вважають національним ельзаським десертом.

Куглоф – це один з видів бріошів із ніжним вершково-масляним ароматом, великою кількістю горіхів і родзинок, а також дивовижно ніжним та пухким м'якушем. Цей рецепт я підгледіла в блозі кондитера Ніни Тарасової (Ніна Niksya), яка запевняє, що привезла його з самої Франції, де проходила навчання у відомого шефа Nicolas Pepin. Ніна називає його одним із найсмачніших: «Він унікальний, нічого подібно в житті не їла! Раніше куштувала «Куглоф» у Пьєра Ерме і для мене це була дуже «жирна», масляна булка в цукрі (пробач, Ерме, це правда…). Але рецепт Пепіна перевернув моє уявлення про цю випічку. Це треба спробувати!» Готується куглоф практично два дні (тісто багато відпочиває й поратися вам на кухні особливо не доведеться). Проте завдяки тривалому вистоюванню здоба виходить нереально смачною!

ІНГРЕДІЄНТИ:

Тісто:

400 г борошна,

240 г яєць (у мене пішло 5 штук, проте яйця були домашні, великі),

10 г солі,

40 г цукру,

20 мл молока,

15 г свіжих дріжджів (я використовувала півпакетика сухих, тобто знадобиться близько 5-6 г),

240 г вершкового масла, кімнатної температури,

ванілін (додала від себе, тому за бажанням).

Начинка:

96 г родзинок, замоченого в коньяку (у мене «Єгермейстер),

40-50 г мигдалю (я використала 30 г мигдалю та 30 г кеш’ю).

Сироп:

750 мл води (у мене половина сиропу залишилася, тому можна сміливо ділити всі складові навпіл),

450 г цукру,

1 ч. л. флер-де-оранж (це апельсинова есенція, я замінила її на терту апельсинову цедру).

«Горіхове» масло:

300 г вершкового масла (я взяла 200 г і цього цілком вистачило).

ПРИГОТУВАННЯ:

Начинка: родзинки (чи інші сухофрукти на ваш смак) залити на ніч будь-яким ароматним алкоголем. Зранку відкинути на сито, щоб стекла зайва рідина (алкоголь, у якому вони вимочувалися, зберегти для сиропу!).

Горішки підсушити на сухій сковорідці, щоб вони стали хрусткими та смачнішими.

Подрібнити їх ножем, але не надто дрібно.

Тісто: в чашу кухонного комбайна покласти борошно, сіль, цукор, ванілін і яйця.

На середній швидкості міксера з насадкою «весло» збити все протягом 5 хвилин (якщо у вас немає диво-машини, яка має назву «тістоміс», доведеться попрацювати руками, заодно і фітнесом можна зайнятися, м’язи прокачати).

Потім додати молоко кімнатної температури й розчиненні в ньому дріжджі. Змінити насадку на «гак» і продовжувати збивати ще 10-15 хвилин (тісто має бути густим і досить щільним). Не припиняючи роботи міксера, по невеличкому шматочку додавати м’яке вершкове масло. Після того, як покладете останній, слід збивати ще 10 хвилин (тісто стане дуже м'яким і буквально шовковистим на дотик). Перекласти готове тісто в зручну для вистоювання ємність.

Накрити рушником і залишити на 2 години.

Потім додати набряклі родзинки та подрібнені горіхи.

Ретельно вимісити тісто руками, перекласти назад у миску.

Обгорнути ємність харчовою плівкою.

Поставити все на ніч у холодильник (мінімум на 12 годин).

Підготувати форми для кексів з отвором посередині (в автора рецепту їх аж чотири – діаметром 14 см. В мене таких маленьких немає, тому я взяла дві – силіконову й металеву. Результат більше сподобався у першій – куглоф у ній був пишнішим, вищим та ошатнішим). Якщо форми металеві – злегка змастити їх вершковим маслом та присипати панірувальними сухарями. Розділити тісто на рівні частини за кількістю ємностей для випікання (тіста в кожній має бути не більше третини).

Відставити в тепле без протягів місце ще на 2 години, накривши рушником. Випікати куглоф у розігрітій до 200°С духовці протягом 10 хвилин до золотавої скоринки. Потім зменшити температуру до 170°С і продовжувати випікати ще 15-20 хвилин.  Готовим виробам дати повністю охолонути, потім дістати їх із форми.

Ось такий куглоф вийшов у силіконові формі:

А такий у металевій:

Сироп: змішати всі інгредієнти (я ще додала алкоголь, у якому замочувалися родзинки), довести все до кипіння.

Перелити в глибоку миску чи ківш і по черзі занурювати кожен куглоф у гарячий сироп на кілька секунд.

Потім перевернути їх на кухонну решітку, дати стекти краплям і прибрати в холодильник на 15 хвилин.

«Горіхове» масло: нарізати вершкове масло кубиками, скласти в глибокий сотейник.

Тримати на вогні доти, доки воно не стане світло-коричневого кольору і не з'явиться легкий аромат лісового горіха. Процідити його через дрібне ситечко в глибокий посуд. По черзі занурювати кожен кекс у гаряче масло на кілька секунд. Потім перевернути їх на кухонну дошку й відправити в холодильник на 2 хвилини.

Кожен кекс рясно посипати цукровою пудрою.

До чаювання куглоф можна подавати відразу ж.

Зберігати слід при кімнатній температурі, краще в закритому контейнері.

ОКРЕМИМ РЯДКОМ: ще зовсім недавно я була абсолютно байдужою до дріжджової випічки й вважала її нецікавою на смак. Проте, це було до того, як мені довелося скуштувати Естонський крингель, булочки Сінабон та… куглоф! Це чарівно смачно і вершково, в міру солодко і соковито, ароматно і горіхово! Без перебільшення, це найсмачніша здоба в моєму житті (повірте, я пробувала багато!) Раджу дуже й дуже! Ви будете зачаровані й закохаєтеся у неї з першого ж шматочка.

французька кухня, французька випічка, солодка випічка, здоба, куглоф, бріош, ельзаська кухня, австрійська кухня, кекс, кекси

Коментарі:

  Так  Ні, дякую