ye-logo.v1.2
19 Жовтня, 2019

Сьогодні у календарі: смерть командира армії УПА і народження конструктора танка-пам’ятника у Хмельницькому

Ангеліна Мовчан Історія 998
А ви знали, що саме 23 березня 1918 року Центральна Рада оголосила українську мову мовою діловодства
А ви знали, що саме 23 березня 1918 року Центральна Рада оголосила українську мову мовою діловодства. Фото: автора

Чим визначний день сьогоднішній у календарі знаменних дат.

За народним календарем сьогодні відзначається день пам'яті мученика Кіндрата (Кідрата). У давнину була приказка, що у цей день "туман з'їдає сніг", тобто вказує на прихід тепла. Туман також вказував на теплу середину травня, а іній - на дощовий день на Ісака Змійовика (12 червня).

Якщо ж гортати історичний календар, то відомо, що у цей день 95 років тому народився Іван Іванович Бабак – військовик, генерал-майора танкових військ, громадський діяч, Почесний громадянин Хмельницького. А ще Іван Бабак відомий тим, що саме він був ініціатором, конструктором та виробником танка-пам’ятника Т-34, який височить на розі вулиць Кам’янецької та Сковороди.

Також цей день знаменний тим, що 75 років тому трагічно загинув у селі Пересоловичі (Польща) Яків Васильович Гальчевський (1894-1943) – активний учасник визвольних змагань 20-х років, командир армії УНР, командир усіх повстанських збройних сил Правобережної України (1920-1925). Відомо, що він учителював у селі Сахни Летичівського району. Звідти й розпочав визвольну боротьбу.

Якщо ж звернути увагу на подієві дати, варто зазначити, що саме у цей день 90 років тому замок-фортецю у Кам’янці-Подільському постановою РНК УРСР було оголошено державним історико-культурним заповідником, нині НІАЗ «Кам’янець».

Ще кілька цікавих фактів із ресурсу Вікіпедія – що цікавого відбувалося у цей день в різні роки історії. До прикладу, у 1876 році електротехнік і винахідник Павло Яблочков запатентував електричну лампочку, а в 1891 — у Великій Британії уперше була використана сітка для футбольних воріт.

У 1918 році цього дня Центральна Рада оголосила українську мову мовою діловодства, а в 1994 році у Брюсселі підписали договір про співпрацю між Україною і Європейським Союзом. Ну і нагадаємо, сьогодні Всесвітній день метеорологічної служби. Свій початок це день бере із 1950 року, коли було засновано Всесвітню метеорологічну організацію. А яку погоду напрогнозували метеорологи нам на сьогодні читайте за посиланням.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую