ye-logo.v1.2
12 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 30 січня

Юна МІТРАШКО Історія 713
Про події 30 січня, які увійшли в історію краю
Про події 30 січня, які увійшли в історію краю. Фото: rivne1.tv

Від давнини до сьогодення про людей та події.

В працях краєзнавців цього дня Кам’янець-Подільський поповнився військовими школами, у Славуті вийшов перший міськрайонної газети. У сучасній історії 30 січня Хмельниччина втратила Героя.

Цього дня у 1919 році з Києва до Кам’янця-Подільського евакуювалася Київська гарматна школа, яка мала у своєму складі тільки 15 старшин і 40 юнаків. Тоді ж до Кам’янця-Подільського було переведено Київську інженерну, Чугуївську та кадри Київської і Полтавської піших шкіл.
У Кам’янці-Подільському ці школи значно поповнилися місцевою молоддю та молодими вояками з різних частин дієвої армії УНР. За станом на 20 березня 1919 року у складі інженерної школи було близько 200 старшин і юнаків, у Чугуївський - 100, у гарматній - 80.

Як пише історик Ярослав Тиченко, в березні юнакам з Київської інженерної школи довелося брати участь у кількох кривавих боях із ворогом поблизу Чорного Острова, а потім біля станції Деражня. Після цих боїв школа перемістилася у резерв на станцію Гречани, а невдовзі повернулася до Кам’янця. Однак тут виявилося, що у ній залишилося тільки 48 старшин і юнаків, а решта або загинули, або розбіглися по домівках.
Після відходу українських військ із Кам’янця-Подільського кадри всіх юнацьких шкіл через територію Галичини було перевезено до Луцька.

30 січня 1921 року вийшов перший номер Славутської міськрайонної газети «Трудівник Полісся». Це одне з найстаріших районних періодичних видань Хмельниччини, яке виходить і до сьогодні.

30 січня 2016 року внаслідок мінометного обстрілу з боку бойовиків поблизу селища Зайцеве під Горлівкою (Донецька область) загинув славутчанин Володимир Дрозд. На Сході чоловік воював від серпня 2015 року, займав посаду старшого водія 17 окремого мотострілкового батальйону. 

Указом Президента України № 170/2016 від 25 квітня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
Рішенням сесії міської ради Володимиру Дрозду присвоєно звання «Почесний громадянин міста Славута» (посмертно).

На фасаді однієї з шкіл у Славуті 27 січня, 2017 року відкрили дошку пам’яті українським Героям - Володимиру Дрозду та Анатолію Цимбалюку. Фото: memorybook.org.ua

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую