ye-logo.v1.2
12 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 17 лютого

Юна МІТРАШКО Історія 1030
Перші твори Остап Вишня написав і опублікував у Кам'янці-Подільському
Перші твори Остап Вишня написав і опублікував у Кам'янці-Подільському. Фото: znaj.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

17 лютого 1920 року завершився період творчості Остапа Вишні на Поділлі. Наприкінці 1917 року Остап Вишня (справжне ім'я Павло Губенко), який свого часу закінчив Київську військово-фельдшерську школу, перейшов на роботу в санітарну управу Міністерства шляхів УНР. У складі міністерства він евакуювався до Кам’янця-Подільського. Саме тут він покинув службу й зайнявся літературною справою.
Перший твір — памфлет «Демократичні реформи Денікіна» — опублікував за підписом Павло Грунський у газеті «Народна воля» від 2 листопада 1919 року. За підрахунками літературознавця Володимира Дорошенка, гуморист опублікував на шпальтах газет Кам’янця-Подільського 37 фейлетонів, памфлетів, заміток і віршованих перифразів та понад 40 творів. 17 лютого 1920 року змушений був виїхати з Кам’янця-Подільського до Києва. Далі була успішна кар’єра, світова слава та жахіття таборів ГУЛАГу.

В цей день 1919 року у Кам’янці-Подільському Українська республіканська капела провела першу репетицію. У документальних матеріалах залишився спогад про цей день керівника капели Олександра Кошиця: «На першій співанці капела зробила на мене прямо страшне враження: такого хорового дрантя я ще на віку своєму не бачив. Партії не розмірні, співати не вміють, виють, як вовки, маса безголосих... Але приходилось братись і за цей хлам, бо інакше залишалось відмовитись від гастролей». В результаті гастролі капела провела блискуче: 1919 року їй аплодували Чехословаччина, Австрія, Швейцарія, Франція, Бельгія, Голландія, Англія, Німеччина, Польща, Іспанія.

17 лютого 2015 року у бою за Дебальцеве загинув Роман Лабань. Він був родом з села Сутківці Ярмолинецького району. Взвод Романа виконував завдання по безпечному виводу сил АТО з району Дебальцеве в напрямку Артемівська (Донецька область). В селищі Луганське взвод потрапив під обстріл ворожої артилерії і танків. Танковий снаряд розірвався буквально в декількох метрах.

Роман отримав тяжкі поранення і контузію, йому надали першу допомогу та під обстрілами евакуювали до Артемівська, але врятувати воїна не вдалося.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую