ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 7 червня

Історія 2659
В 2011 році цього дня Сатанів перетворилася на великий центр народних пісні, танцю, вбрання, ремесел та страв
В 2011 році цього дня Сатанів перетворилася на великий центр народних пісні, танцю, вбрання, ремесел та страв. Фото: з архіву

Про події краю, які стали історією.

7 червня 1921 року на 65-му році життя померла остання власниця Сатанова, одна з фундаторок Сатанівського цукрового заводу — графиня Климентина Тишкевич. Вона була донькою Альфреда Юзефа Потоцького та Марії Климентини Сангушко.

Климентина славилася красою. На неї звернув увагу кронпринц Рудольф — єдиний син австрійського імператора Франца Йосифа I. Аби запобігти можливим намірам кронпринца, Климентину поспішно видали заміж. 4 вересня 1878 року вона у Львові одружилася з графом Яном Тишкевичем. 3 жовтня 1882 року в місті Біржай (Литва) в них народився єдиний син Альфред. 9 червня 1901 року зосталася вдовою — у Парижі помер її чоловік.

7 червня 1922 року архівну секцію Кам’янець-Подільського повітового комітету пам’яток старовини, мистецтва і природи було перетворено на Кам’янецьке повітове архівне управління, яке обслуговувало Кам’янецький, Проскурівський, Ушицький та Могилівський повіти.

Архіви Кам’янець-Подільського з початку революції втратили значну кількість документальних матеріалів, які мали наукове і практичне значення. Зовсім були знищені архів контрольної палати, який мав цінні дані з історії господарства в казенних маєтках і промисловості Поділля. Крім цього майже всі документальні матеріали Подільських губернських установ революційної Росії були розміщені в різних установах міста.

На той час перед архівістами краю постали проблеми: подолати розпорошеність місць збереження архівних документів у місті; налагодити надійну охорону архівних підрозділів, припинити безконтрольність, що приводила до масових крадіжок документів (десятками і сотнями пудів) на обгортки для дрібних торгівців продуктами харчування (використовували їх і як папір, на якому можна писати, для опалення приміщень та інше); влада, у силу своєї некомпетентності, байдуже ставилася до архівів, вважаючи їх складами паперу колишньої експлуататорської влади, який необхідно використовувати у побутових потребах. Мало того, що архіви не охоронялися, розкрадалися, - вони були приведенні у безлад, розкидані, був знищений їхній облік.

7 червня 2011 до Сатанова, що на Городоччині приїхало понад 1000 майстрів народно-прикладного мистецтва, аби провести фестиваль народного мистецтва «Душа землі моєї». Приїхали до Сатанова делегації з польського Сохачева, британського Мельтона та зі Сполучених Штатів Америки. У фестивалі брали участь сім областей України, тільки з Хмельниччини свою майстерність показували 20 колективів та майже тридцять учасників. На великому ярмарку можна було придбати вишивки і вишиванки, ляльки-мотанки, вироби з лози, дерева, картини, керамічний посуд та іграшки та багато іншого. Дехто з майстрів влаштував навіть майстер-класи. Кожне село представляло те, чим славиться їхня місцевість. Й біля кожного павільйону веселили глядачів місцеві творчі колективи.

Цього дня в Кам’янці-Подільському у 2011 році з візитом були брати Кличко. Вони у рамках Всеукраїнського проекту «Старт до успіху!» відкрили новий дитячий спортивний заклад.

7 червня у 2013 році Хмельницький боксер Владислав Вєтошкін зайняв третє місце на міжнародному турнірі класу «А» пам'яті Миколи Мангера. Він був єдиним представником у збірній України від Хмельниччини. Суперниками українців були боксери з Грузії, Азербайджану, Вірменії, Туреччини, Ірану, Іраку, Росії, Білорусії, Молдови, Туркменістану, Казахстану, Киргизстану та Алжиру.

7 червня 2014 року легкоатлетка з Ярмолинецького району встановила національний рекорд. Дистанцію 5000 метрів, 21-річна Людмила Оляновська із села Солобківці Ярмолинецького району, подолала за 20 хвилин та 15,71 секунди, випередивши найближчу переслідувачку на дві хвилини та 37,49 секунди.

7 червня 2018 року сайт «Є» писав, що на півночі Хмельниччини знайшли рослину, якій мільйони років. Осока богемська – така наукова назва рідкісної рослини. Її занесеної до Червоної книги, окрім того, вона є однією з найбільш рідкісних видів української флори. Галявину з реліктовою рослиною науковці віднайшли на території Національного природного парку «Мале Полісся». Ці місця – єдині на Хмельниччині, де можна побачити осоку богемську.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую