ye-logo.v1.2
9 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 7 червня

Юна МІТРАШКО Історія 1045
В 2011 році цього дня Сатанів перетворилася на великий центр народних пісні, танцю, вбрання, ремесел та страв
В 2011 році цього дня Сатанів перетворилася на великий центр народних пісні, танцю, вбрання, ремесел та страв. Фото: з архіву

Про події краю, які стали історією.

7 червня 2011 до Сатанова, що на Городоччині приїхало понад 1000 майстрів народно-прикладного мистецтва, аби провести фестиваль народного мистецтва «Душа землі моєї». Приїхали до Сатанова делегації з польського Сохачева, британського Мельтона та зі Сполучених Штатів Америки. У фестивалі брали участь сім областей України, тільки з Хмельниччини свою майстерність показували 20 колективів та майже тридцять учасників. На великому ярмарку можна було придбати вишивки і вишиванки, ляльки-мотанки, вироби з лози, дерева, картини, керамічний посуд та іграшки та багато іншого. Дехто з майстрів влаштував навіть майстер-класи. Кожне село представляло те, чим славиться їхня місцевість. Й біля кожного павільйону веселили глядачів місцеві творчі колективи.

Цього дня в Кам’янці-Подільському у 2011 році з візитом були брати Кличко. Вони у рамках Всеукраїнського проекту «Старт до успіху!» відкрили новий дитячий спортивний заклад.

7 червня у 2013 році Хмельницький боксер Владислав Вєтошкін зайняв третє місце на міжнародному турнірі класу «А» пам'яті Миколи Мангера. Він був єдиним представником у збірній України від Хмельниччини. Суперниками українців були боксери з Грузії, Азербайджану, Вірменії, Туреччини, Ірану, Іраку, Росії, Білорусії, Молдови, Туркменістану, Казахстану, Киргизстану та Алжиру.

7 червня 2014 року легкоатлетка з Ярмолинецького району встановила національний рекорд. Дистанцію 5000 метрів, 21-річна Людмила Оляновська із села Солобківці Ярмолинецького району, подолала за 20 хвилин та 15,71 секунди, випередивши найближчу переслідувачку на дві хвилини та 37,49 секунди.

Минулого року 7 червня сайт «Є» писав, що на півночі Хмельниччини знайшли рослину, якій мільйони років. Осока богемська – така наукова назва рідкісної рослини. Її занесеної до Червоної книги, окрім того, вона є однією з найбільш рідкісних видів української флори. Галявину з реліктовою рослиною науковці віднайшли на території Національного природного парку «Мале Полісся». Ці місця – єдині на Хмельниччині, де можна побачити осоку богемську.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую