ye-logo.v1.2
1 Квітня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 4 серпня

Історія 1290
4 серпня в подіях минулого
4 серпня в подіях минулого. Фото: автора

Що про цей день розповідають історичні джерела.

4 серпня 1918 року вийшов перший номер газету єврейського населення губернського центру Поділля "Подольская мысль" (Подільська думка). На своїх шпальтах приділяла чимало уваги питанням культурно-освітнього розвитку міста та регіону. У цьому контексті досить активно висвітлювалася діяльність просвітніх товариств Поділля. Окремим блоком видання інформувало про відкриття у Кам’янці-Подільському української гімназії для дорослих. видавали його у друкарнях Подільської губерніальної управи. Інформаційним додатком до газети були "Телеграммы Подольской мысли". Переважна більшість матеріалів у часописі друкувалася російською мовою, і лише окремі інформаційні повідомлення та оголошення подавалися українською.

4 серпня 1995 року постановою уряду академії Державної прикордонної служби України у Хмельницькому присвоєно ім’я Богдана Хмельницького. Історія академії розпочалась у грудні 1992 року - відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України створено Інститут Прикордонних військ України. Комплектування офіцерсько-викладацького складу та курсантських підрозділів проведено на базі Хмельницького вищого артилерійського командного училища імені маршала артилерії Яковлєва.

4 серпня у зоні проведення ООС загинуло двоє подолян.

У 2014 році загинув Роман Наглюк з села Ходорівці, Кам'янець-Подільського району. Військовий служив у 24-й окремій механізованій бригаді. Загинув на Луганщині під час нічного обстрілу з РСЗВ "Град". Осколок від снаряда пробив БМП, в якому Роман знаходився без бронежилета, і влучив йому прямо в серце.

У 2017 році підірвавшись на гранаті у селі Миколаївка (Волноваський район) загинув Володимир Швець з села Підлісний Олексинець, що на Городоччині. У довідці про смерть офіційною причиною вказана гостра крововтрата. Вогнепальна осколкова вибухова травма з розтрощенням грудної клітини та живота. Товариші кажуть – підірвався на гарматі.

У 2015 році сайт "Є" повідомляв про унікальну знахідку. У Кам'янці археологи знайшли залишки найдавнішої ливарні на території України. В процесі розкопок на площі Польський ринок біля будинку №3, у Камянці-Подільському, археологи інституту археології НАН України, знайшли одноповерхову господарську будівлю, яка використовувалась під майстерню для плавки міді.


Археологи знайшли наземну глинобитну споруду трипільської культури шипенецької групи енеолітичного часу (IV тисячоліття до нашої ери). Фото: з архіву.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую