ye-logo.v1.2
30 Жовтня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 21 вересня

Історія 1595
21 вересня в історії Хмельниччини
21 вересня в історії Хмельниччини. Фото: ілюстративне pixabay.com

Що про цей день розповідають історичні джерела.

У 1699 році після підписання Карловицької угоди, Поділля з Кам'янцем повернулося до складу польських земель. 21 вересня почалася підготовка до передачі Кам’янця-Подільського від турків, які володіли містом 27 років, до поляків. Історик Юхим Сіцінський у своїй праці описував цю подію: Церемонія здачі Кам’янця відбувалася на Підзамчі. Тут (11 вересня за старим стилем) розташувалися обозом турецькі мешканці, що були в Кам’янці, військо ж із начальством було поки що в замку. Неподалік від цього табору розташувалися поляки з кіннотою та піхотою під керівництвом призначених для прийому міста комісарів на чолі з київським воєводою Мартіном Контським». Сама церемонія відбулася наступного дня — 22 вересня (12 вересня за старим стилем) 1699 року.

У 1922 році на Поділлі розпочалась масове розгортання колективізації (об'єднання самостійних селянських господарств у колективні з метою поширення контролю держави). 21 вересня 1922 року відбулось засіданні бюро Подільського губернського комітету, на якому зобов'язали повітові парторганізації розгорнути роботу з "популяризації колективізму серед незаможників". Для підготовки кадрів, здатних її проводити, ухвалили створити в губернській радянсько-партійній школі земельну секцію, випускників якої слід було надавати в розпорядження земельного відділу. Крім того, попросили Народний комісаріат землеробства направити на Поділля працівників "для популяризації колективів і відпустити кошти для підтримки колгоспів".

У 1995 році 21 вересня сесія Кам’янець-Подільської міської ради затвердила герб Кам’янця-Подільського, ескіз якого розробив художник Олександр Горбань. Він був чинним 17 років. У 2012 році сесія міської ради затвердила геральдичний опис малого, середнього та великого гербів міста Кам’янця-Подільського в новій редакції.

У 2013 році хмельничанка Аліна Стадник стала чемпіонкою світу з боротьби. Спортсменка здобула золоту медаль чемпіонату світу з боротьби, який проходить у Будапешті, у ваговій категорії до 67 кілограмів. Фінальний поєдинок з японською спортсменкою Сарою Дошо тривав 2 хвилини 17 секунд.

У 2014 році цього дня у Хмельницькому вишивали найбільшу карту України. Автор ідеї — журналістка і громадський діяч Ірина Кондратенко, малювала країну дизайнер Юлія Плахтій. Вишивали карту всією країною. Почали на початку серпня у Вінниці, кожне місто вишиває свій регіон і передає полотно в сусідню область, Крим вишивали у кожному регіоні переселенці з півострова. Таким чином у листопаді був зафіксований національний рекорд з вишивання карти України.

 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Торік 21 вересня сталася надзвичайна подія у хмельницькому аквапарку. До служби порятунку «101» надійшов виклик про те, що в приміщені комплексу потрібно виміряти рівень шкідливих речовин у повітрі. Як виявилося пізніше, після відвідування закладу 21 особа звернулася до лікарні із скаргами на нудоту, біль в животі та запаморочення.

Деяким ставало погано просто у закладі. Про подію повідомили рятувальників, медиків та поліцію. На місце відразу відправили близько десяти карет швидкої допомоги. Людей евакуювали. Тих, хто скаржився на погане самопочуття, відразу везли до медзакладів. Медиками було поставлено два попередні діагнози: дітям - отруєння хлорвмісною речовиною, а у дорослим - отруєння дезінфекційними засобами.

В суботу, 21 вересня, до лікарень Хмельницького почали надходити хворі із скаргами на нудоту, біль в животі та запаморочення. Фото: з архіву

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую