ye-logo.v1.2
14 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 21 вересня

Юна МІТРАШКО Історія 582
21 вересня в історії Хмельниччини
21 вересня в історії Хмельниччини. Фото: vidia.ua

Що про цей день розповідають історичні джерела.

У 1699 році після підписання Карловицької угоди, Поділля з Кам'янцем повернулося до складу польських земель. 21 вересня почалася підготовка до передачі Кам’янця-Подільського від турків, які володіли містом 27 років, до поляків. Історик Юхим Сіцінський у своїй праці описував цю подію: Церемонія здачі Кам’янця відбувалася на Підзамчі. Тут (11 вересня за старим стилем) розташувалися обозом турецькі мешканці, що були в Кам’янці, військо ж із начальством було поки що в замку. Неподалік від цього табору розташувалися поляки з кіннотою та піхотою під керівництвом призначених для прийому міста комісарів на чолі з київським воєводою Мартіном Контським». Сама церемонія відбулася наступного дня — 22 вересня (12 вересня за старим стилем) 1699 року.

У 1922 році на Поділлі розпочалась масове розгортання колективізації (об'єднання самостійних селянських господарств у колективні з метою поширення контролю держави). 21 вересня 1922 року відбулось засіданні бюро Подільського губернського комітету, на якому зобов'язали повітові парторганізації розгорнути роботу з "популяризації колективізму серед незаможників". Для підготовки кадрів, здатних її проводити, ухвалили створити в губернській радянсько-партійній школі земельну секцію, випускників якої слід було надавати в розпорядження земельного відділу. Крім того, попросили Народний комісаріат землеробства направити на Поділля працівників "для популяризації колективів і відпустити кошти для підтримки колгоспів".

У 1995 році 21 вересня сесія Кам’янець-Подільської міської ради затвердила герб Кам’янця-Подільського, ескіз якого розробив художник Олександр Горбань. Він був чинним 17 років. У 2012 році сесія міської ради затвердила геральдичний опис малого, середнього та великого гербів міста Кам’янця-Подільського в новій редакції.

У 2013 році хмельничанка Аліна Стадник стала чемпіонкою світу з боротьби. Спортсменка здобула золоту медаль чемпіонату світу з боротьби, який проходить у Будапешті, у ваговій категорії до 67 кілограмів. Фінальний поєдинок з японською спортсменкою Сарою Дошо тривав 2 хвилини 17 секунд.

У 2014 році цього дня у Хмельницькому вишивали найбільшу карту України. Автор ідеї — журналістка і громадський діяч Ірина Кондратенко, малювала країну дизайнер Юлія Плахтій. Вишивали карту всією країною. Почали на початку серпня у Вінниці, кожне місто вишиває свій регіон і передає полотно в сусідню область, Крим вишивали у кожному регіоні переселенці з півострова. Таким чином у листопаді був зафіксований національний рекорд з вишивання карти України.

 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую