ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 7 жовтня

Історія 3463
Торік цього дня хмельницькі підприємці мітингували проти законодавчих змін
Торік цього дня хмельницькі підприємці мітингували проти законодавчих змін. Фото: з архіву редакції

Про комуністичні репресії, втрати на Сході та акцію протесту підприємців.

У статті «Репресовані керівники Кам’янець-Подільського музею» історик Валерій Нестеренко пише, що стосунки одного з фундаторів Кам’янець-Подільського музею Юхима Сіцінського з радянською владою були непростими зі самого початку. Фактично з точки зору комуністів визначний дослідник історії Поділля був контрреволюціонером. Відповідно представники тодішньої влади чинили щодо нього різноманітні утиски з політичних мотивів.

Наприклад, 7 жовтня 1922 року Вінницький губерніальний відділ політпросвіти розпорядився усунути Юхима Сіцінського від завідування Кам’янець-Подільським музеєм. Представники комуністичної влади мотивували тим, що «священнослужитель не може завідувати радянською установою». Пізніше Юхима Сіцінського повернули на посаду зберігача фондів музею, але праця вченого перебувала під негласним наглядом міського відділу Державного політичного управління. Це підтверджують раніше засекречені документи цього відомства.

7 жовтня 1990 року на колишньому хуторі Загальського було відкрито пам’ятний знак жертвам сталінських репресій. Нині цей хутір розташований хутір у східній частині села Кам’янка Кам’янець-Подільського району. До 1933 року він належав громадянину Загальському, а потім його забрало державне політичне управління при НКВС та перетворило в криваву катівню. Приблизно в центрі хутора енкаведисти побудували велику дерев’яну будівлю, яку назвали «гаражем». Поруч з «гаражем» стояв кам’яний хлів трохи менший за розміром. Енкаведисти привозили сюди вночі арештованих і розстрілювали. До речі, серед розстріляних на хуторі Загальського був відомий український композитор, диригент і педагог Михайло Коссак. Як встановив краєзнавець Євген Назаренко, Михайла Андрійовича там розстріляли 2 січня 1938 року.

А 7 жовтня 2006 року тодішні міські голови Кам’янця-Подільського Олександр Мазурчак та італійського Понте-Ламбро Андреа Каттанео підписали угоду про побратимство та співпрацю між містами. Цим документом передбачено співпрацю у таких напрямках: молодіжна політика, спорт, культура, комерційна діяльність, наука й освіта, соціальна сфера, туризм… Крім того, Кам’янець-Подільський уклав аналогічну угоду з польським містом Завєрце, яке вже було побратимом Понте-Ламбро.

Підписання угоди про побратимство між містами Понте-Ламбро та Кам’янець-Подільський. Фото: Олександра Бурковського. Джерело: kampod.at.ua

Підписання угоди про побратимство між містами Понте-Ламбро та Кам’янець-Подільський. Фото: Олександра Бурковського. Джерело: kampod.at.ua

На жаль, цього дня у різні роки в зоні проведення Операції об’єднаних сил загинуло двоє подолян, які стали на захист України.

Так, 7 жовтня 2014 року від отриманих поранень помер Володимир Ознамець зі села Ногачівка Славутського району. Герой ніс службу на першій лінії оборони у Дебальцеве Донецької області. Військові перевозили поранених машиною «Урал» з «червоним хрестом» і розпізнавальними знаками медичної служби в госпіталь міста Артемівськ (нині Бахмут — авт.). Повертаючись, воїни потрапили під обстріл російських бойовиків зі засідки. Володимир Ознамець отримав смертельні поранення у голову та груди.

А 7 жовтня 2016 року трагічно загинув 53-річний капітан Андрій Голець зі Славути. Герой виконував завдання в районі села Сотенне Луганської області. Він служив у 14-й окремій механізованій бригаді.

Торік 7 жовтня у Хмельницькому не обійшлося без чергового мітингу. Того дня на акцію протесту «Президент! Ветуй закони» вийшло кілька десятків підприємців. Хмельничани паралельно з представниками дрібного бізнесу з інших міст вимагали, щоб Володимир Зеленський поставив вето на прийняті парламентом законопроєкти. На думку учасників акції протесту, законодавчі зміни знищать спрощену форму оподаткування та звітності. Подібні акції проходили й далі. Однак, як показав час, вони не дали результату — президент все ж підписав прийняті Верховною Радою законодавчі зміни. Попри це підприємці продовжують свою боротьбу й надалі. Наприклад, нині вони вимагають від нардепів прийняти альтернативні законопроєкти.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую