ye-logo.v1.2
18 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 22 жовтня

Юна МІТРАШКО Історія 509
Цього дня у 1918 році побачила світ одноденна газета
Цього дня у 1918 році побачила світ одноденна газета "Свято Поділля" приурочена до відкриття Кам'янець-Подільського державного університету. Фото: kampod.at.ua

Про події краю, які стали історією.

22 жовтня 1918 року відбулося урочисте відкриття Кам’янець-Подільського державного університету. Він став одним із перших на українських землях державним закладом вищої освіти з українською мовою навчання. 1 липня 1918 року Гетьман Української держави Павло Скоропадський затвердив своїм підписом Закон «Про заснування Кам’янець-Подільського Державного Українського Університету». З цього часу почалась історія його становлення, сам гетьман теж збирався приїхати на відкриття, але не приїхав. Замість нього з Києва прибув спеціальний потяг із делегатами, на чолі яких був представник особи Гетьмана генерал Лібов. Всі тогочасні кам’янецькі газети повністю були присвячені цьому святу. Особливу увагу цій події присвятила одноденна газета "Свято Поділля", у якій подана історія заснування університету, біографії ректора, професорів, план та програма проведення свята. Першим ректором Кам’янецького університету став Іван Огієнко. З листопада в університеті розпочалось навчання, а 20-го листопада Гетьман затвердив закон про подальше розширення університету. За 100 років навчальний заклад не раз реорганізовувався, закривався, знову відкривався. Нині правонаступником гетьманського університету є Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. Цей статус він отримав 22 січня 2008 року - указом президента України Віктора Ющенка. А з серпня цього ж року університет носить ім'я Івана Огієнка.

22 жовтня 2016 року у Хмельницькому відбувся перший освітній форум. На форум зібрались вчителі, батьки, керівники освітніх закладів, управлінці, експерти, громадськість. На форумі обговорювали основні напрями удосконалення системи, впровадження нових форм і технологій науково-освітньої діяльності та склали програму розвитку освіти міста на 2017-2021 роки. 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую