ye-logo.v1.2
5 Грудня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 23 жовтня

Історія 1327
Так будинок хмельницького СІЗО виглядав у радянський період
Так будинок хмельницького СІЗО виглядав у радянський період. Фото: i-rc.org.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

У 2019 році 23 жовтня сайт «Є» розповідав про історію однієї з найстаріших будівель Хмельницького. Будівля слідчого ізолятора з високим парканом і колючим дротом у центрі Хмельницького вже давно не дивує містян. Побудована у 1830 році як арештантський замок, вона, попри зміну режимів, ідеологій, влади та розвиток суспільства і технологій, завжди виконувала лише одну функцію – утримання засуджених.

У середньовіччі всіх ув’язнених утримували в замках чи фортецях. Якщо таких у місті не було, то при ратуші у підвалах зазвичай була мурована камера для в’язнів. Так, у часи пізнього середньовіччя було і в Плоскирові. Лише у XVIII столітті на вулиці Кам'янецька (тоді вона мала назву Кам'янецька поштова дорога) побудували арештантський будинок. Він був невеличкий, одноповерховий. Мав одну камеру, де засуджені чоловіки, жінки та неповнолітні утримувалися разом. Коли місто стало повітовим центром, до арештантського будиноку почали звозити в’язнів з усього повіту і він став замалим. Тоді постало питання про будівництво нової споруди для утримання засуджених.

Детальніше можна почитати в матеріалі «Два століття з мурами і гратами: історія найстарішої будівлі Хмельницького». Або ж подивитися у відео.

23 жовтня 1959 року у Кам’янці-Подільському в Старому місті розпочав роботу перший районний універмаг. Під нього перебудували два будинки, що збереглися після війни. Згодом торговому закладу надали ім’я «Смотрич». До середини 90-х років приміщення декілька разів змінювало власника. Сьогодні приміщення не використовується. До речі, 2001 року був план відкрити тут філію Національного музею.

У 2012 році 23 жовтня обласний музично-драматичний театр імені Михайла Старицького отримав статус академічного. Високе звання театру присвоїли за високі творчі досягнення та мистецький рівень. Окрім цього, театр є один з найстаріших в Україні, його літопис розпочався у 1931 році.

У 2012 році 23 жовтня обласний музично-драматичний театр імені Михайла Старицького отримав статус академічного. Фото: wikipedia.org

23 жовтня 2015 року після 24 років очікування студенти хмельницького музучилища отримали гуртожиток. Цього дня ввели в експлуатацію будівлю гуртожитку Хмельницького музичного училища імені Заремби, будівництво якого тривало з 1991 року. Питання будівництва гуртожитку протягом тривалого часу не вирішувалося. Згідно з проектом, затвердженого ще у 1991 році, в обласному центрі, на вулиці Прибузькій, вже давно мали б функціонувати не лише новий корпус навчального закладу, але й гуртожиток, музична школа, спортивний та концертний зали.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Здам житло

  Так  Ні, дякую