ye-logo.v1.2
17 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 26 жовтня

Юна МІТРАШКО Історія 577
26 жовтня в історії Хмельниччини
26 жовтня в історії Хмельниччини. Фото: informator.press

Що про цей день розповідають історичні джерела.

26 жовтня, 1768 року у Радині (нині повітовий центр у Люблінському воєводстві Польщі) народився Євстахій-Еразм Сангушко. Його сім'я володіла маєтками на Поділлі, Волині та Брацлавщині. По смерті батька Євстахій-Еразм Сангушко успадкував величезний маєток у Славуті. У містечку князь удосконалив виробництво на суконній фабриці, яке розпочав його батько. У 1818 році він відкрив в Славуті підприємство по випуску паперу, у 1825 році збудував механічний завод, у 40-х роках – лісопильню та чавунно-ливарний завод. На кошти князя і прихожан у Славуті в 1819 році збудовано діючу донині православну церкву в ім’я Різдва Пресвятої Богородиці. Старший син князя Євстахія Сангушка Роман-Адам – перший з роду князів Сангушків, що народився у Славуті.

26 жовтня 1925 року начальник Шепетівського арештантського будинку відправив телеграму до НКВС УСРР про влаштування в’язниці в Ізяславському бернардинському монастирі. В телеграмі йшлося: «У зв’язку з перевантаженістю Шепетівський виконком постановив перевести арештантський дім до монастиря бернардинців у Ізяславі. Дозвольте виїзд до Харкова для особистої доповіді з невідкладних питань».

26 жовтня 2012 року відбулося підписання угоди про різнопланову співпрацю між Ізяславським районом та Островським повітом, що у Польщі. До складу повіту належать 11 самоврядних одиниць, розташовується повіт між долинами річок Нарва і Буг в Мазовецькому воєводстві Польщі. Підписана угода передбачає співпрацю в організації зустрічей дітей та молоді, представників громадських організацій, професійних груп, творчих колективів. А також обмін інформацією, зокрема, про діяльність місцевих органів влади, освіти, культури, соціального забезпечення, досвідом у розв’язанні проблем мешканців.

26 жовтня 2014 року у зоні проведення антитерористичної операції загинув Дан Колісник з села Калиня Кам'янець-Подільського. Військовий був командиром роти 140-го окремого центру спеціального призначення. Загинув під час виконання чергового бойового завдання в районі населеного пункту Софіївка Луганської області.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую