ye-logo.v1.2
10 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 12 листопада

Юна МІТРАШКО Історія 342
Будинок князя Калікста Понінського в якому 2 листопада 1781 року був польський король Станіслав Август
Будинок князя Калікста Понінського в якому 2 листопада 1781 року був польський король Станіслав Август. Фото: kampod.at.ua

Що про цей день розповідають історичні джерела.

У 1781 році 12 листопада фортецю у Камянці-Подільському оглядав останній польський король Станіслав Август Понятовський, який напередодні прибув із візитом у місто. Потім король вирушив на обід до князя Калікста Понінського. Будинок князя знаходився на Польському ринку (згодом відомий як будинок Шадбея або будинок під пеліканом). Згодом у пілон балкона будинку вмурували таблицю з написом: «Найясніший Станіслав Август, Король Польський, ощасливив своїм перебуванням цей будинок 12 листопада 1781 року». Будинок до цього часу не зберігся.

12 листопада 1919 року в Кам'янці-Подільському відбулась остання спільна нарада урядів ЗУНР та УНР. Галичани вимагали негайного включення до Директорії свого представника, зміни уряду та запропонували усунути Симона Петлюру від керівництва і залишити йому лише титул «Головного Отамана». Однак ніяких спільних рішень на нараді не прийняли. Згодом внаслідок недовіри, протистояння, складних зовнішньополітичних обставин дві українські республіки так і не об’єднались в одне ціле.

12 листопада, 1943 року датована шифротелеграма про ситуацію на Шепетівщині та Славутчині, яку командир Першого молдавського радянського партизанського з’єднання В. Андреєв надіслав в Український штаб партизанського руху. В телеграмі йшлося: «… В Шепетівці споруджена об’їзна дорога Судилків – Шепетівка…. За 600 м на північний захід від Шепетівки лежить три ешелони снарядів… У колишньому містечку танкової та зенітної частин знаходяться великі склади зброї та боєприпасів. Останнім часом націоналісти активізували свої дії проти партизанів. У шепетівсько-славутських лісах діє їх до 300 осіб».

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую