ye-logo.v1.2
8 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 20 листопада

Юна МІТРАШКО Історія 358
20 листопада 2001 року у у Кам'янці-Подільський знімали фільм «Богдан-Зиновій Хмельницький»
20 листопада 2001 року у у Кам'янці-Подільський знімали фільм «Богдан-Зиновій Хмельницький». Фото: скрін з фільму

Події краю, які увійшли в історію.

Згідно з наказом № 00485 наркома внутрішніх справ СРСР Миколи Єжова 20 листопада 1937 року мала закінчитись каральна операція щодо польського населення. Офіційно наказ мав назву «Про фашистсько-повстанську, шпигунську, диверсійну, показницьку та терористичну діяльність польської розвідки в СРСР». Ця каральна операція за своїми трагічними наслідками на Поділлі не мала собі рівних. В архівах управлінь Служби безпеки по Хмельницькій і Вінницькій областях виявлено 485 групових справ у зв’язку із згаданим наказом. Він зобов’язував розподілити заарештованих на дві категорії. До першої, що підлягали розстрілу, відносились всі шпигунські, диверсійні, шкідницькі і повстанські кадри польської розвідки. До другої (ув’язнення в тюрмах і таборах) належали менш активні члени «Польської військової організації».

У 2001 році 20 листопада у Кам’янець-Подільський відвідала знімальна група кіностудії імені Довженка на чолі з режисером Миколою Павловичем Мащенком, яка приїхала до міста знімати художній фільм «Богдан-Зиновій Хмельницький». Художній фільм розповідає про історичні події Хмельниччини, про один з найважчих і трагічних моментів визвольної війни українського народу проти панування шляхетської Польщі. Батальні сцени зняті на фоні Кам’янець-Подільської фортеці. На екрани фільм вийшов у 2006 році.

Минулого року 20 листопада у Хмельницькому водії автівок на єврономерах вийшли на протест. Таким чином вони намагались привернути увагу керівництва країни на необхідність доопрацювати законопроєкти, що стосуються розмитнення автомобілів на «євробляхах». Розпочинали із Майдану Незалежності. Саме там активісти зібрались, аби обговорили план дій, та через мікрорайон Ракове, організовано, у супроводі патрульних поліцейських, вирушили на Давидковецьке перехрестя.  

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую