ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 9 грудня

Історія 2693 2
Протягом багатьох років головне новорічне дерево міста облаштовували у Хмельницькому на майдані Незалежності
Протягом багатьох років головне новорічне дерево міста облаштовували у Хмельницькому на майдані Незалежності. Фото: з архіву

Про людей та події в історії краю.

9 грудня 1912 року призначення командувати військовим округом Проскурова отримав Олексій Каледін. Вранці наступного по прибутті дня, замість урочистого представлення перед офіцерським складом, з традиційним після того банкетом, новий командир несподівано оголосив бойовий збір підлеглих йому військ, що дислокувались у Проскурові. Всі ескадрони Бєлгородського полку та інші підрозділи дивізії, включаючи штабістів, Каледін зібрав у повній екіпіровці на іподромі в Дубовому. Сам прибув на огляд, так само – у польовій формі, на коні. Перші ж маневри на іподромі показали незлагодженість дій ескадронів та повну нездатність штабних офіцерів у вправах на коні. А коли генерал дав команду на марш, то вже після п’ятого кілометра деякі штабісти відстали від основної колони… Ввечері, в офіцерському клубі, генерал таки зібрав офіцерський склад – але то був не банкет, а нарада для затвердження плану дій щодо вдосконалення бойової підготовки.

9 грудня, 1925 року місцеве видання «Шлях Жовтня» описало, як вивчали українську мову залізничники. В матеріалі йшлось про працівників станції Чотирбоки: «Під час занять по українізації поділилися на адміністрацію, що сидить на своїх кріслах кругом столу, та робітників, що, напрацювавшись за день на холоді, мусять стояти позаду та ще й за бар’єром». Замітка завершувалася пропозицією: «Навчання слід перенести до хати-читальні, що при станції, де є стіл і досить стільців».

9 грудня 2015 року на головній площі Хмельницького почали встановлювати 26-метрову новорічну ялинку. Для складання ялинки тоді використали близько 380 хвойних дерев.

Протягом багатьох років головне новорічне дерево міста облаштовували у Хмельницькому на майдані Незалежності. Там і відбувалися святкові урочистості. Однак після Євромайдану проведення святкових заходів у місті перенесли на вулицю Проскурівську. Востаннє новорічну ялинку на майдані Незалежності встановлювали у 2016 році. А вже з наступного року біля кінотеатру Шевченка почали споруджувати 18-метрову штучну зелену красуню. З тих пір поруч з новорічною ялинкою організовують і Різдвяний ярмарок. 

Останніми роками вогні новорічної ялинки запалюють у перший день зими, того ж вечора і починає свою роботу Різдвяний ярмарок. Сотні жителів міста приходять подивитися на казкове дійство, тож вулиця Проскурівська цього вечора була переповненою. Цього року через коронавірус вяткування в обласному центрі розпочалися із невеликим запізненням. Святкове містечко почало працювати четвертого грудня без традиційних масових гулянь, масштабних концертів та урочистого відкриття.

Різдвяний ярмарок у Хмельницькому. Фото: з архіву

Коментарі:

Адміністратор 09.12.2019 18:16

Дякуємо за Вашу уважність. Наче все виправили. Якщо ні, то можете виділити помилку та на комп'ютері натиснути Ctrl + Enter, щоб відправити її нам. Якщо з мобільного, то можете виправити нас у коментарях. Перепрошуємо. І ще раз дякуЄмо.

Віталій Українець 09.12.2019 18:08

в другій частині е помилки.

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую