ye-logo.v1.2

У Городку презентували нову символіку міста

Історія 2941
Герб затвердили на останній сесії міськради
Герб затвердили на останній сесії міськради. Фото: gorodocka-gromada.gov.ua

Її затвердили на сесії міськради.

У Городку затвердили нову символіку міста, зокрема - герб, прапор та хоругву. Відповідне рішення підтримали депутати на черговій сесії міської ради від 28 лютого 2020 року.

На заміну герба часів радянського періоду, символіку, зазначають, наблизили до історичного варіанту 1796 року. Її автори - Валентин Ільїнський, голова Хмельницького обласного відділення українського геральдичного товариства, член ради УГТ та Сергій Ільїнський, геральдист, старший викладач Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Відтак, новий герб Городка містить зображення в зеленому полі золотий (жовтий) розлогий дуб з корінням, листками і жолудями. У червоній главі срібна фортечна вежа з муром обабіч між двома золотими горами і відкритими міськими воротами (в даному гербі - це оновлений варіант герба міста 1796 року).

Як зазначається в рішенні міської ради, місто в історичних джерелах уперше згадується 1392 році, коли князь Федір Коріатович надав його з кількома селами своєму вельможі Бедриху. Від нього виникла й назва Бедрихів Городок. З кінця XVстоліття він належав родині Новодворських і називався Новодвір. У 1550-му і в наступні роки був цілковито знищений татарськими нападами, причому загинули й давні привілеї. Згодом Городком – Новодвором з відбудованою фортецею володіли Гербурти, яким король дозволив збирати мито. Пізніше Городок надовго перейшов до Замойських, далі – до Мнішків, які 1834 році продали його баронові Гейсмару.

До теми: Громада на Шепетівщині презентувала власну символіку.

Додають, що відомості про давню символіку Городка й Новодвору не збереглися. В часи російського панування, згідно з імператорським указом 1796 року, Городок, серед інших міст Поділля, отримав новий герб, що відображав місцевий горбистий ландшафт та ілюстрував назву міста. В горішній половині щита подавався герб намісництва (згодом губернії).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую