ye-logo.v1.2

7 лютого: історія, події та факти

Історія 1014
Палац Яблоновських у селі Старий Кривин другої половини ХІХ століття. Літографія Генріха Пеєра
Палац Яблоновських у селі Старий Кривин другої половини ХІХ століття. Літографія Генріха Пеєра. Фото: uk.wikipedia.org

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Сьомого лютого 1856 року село Нетішин продали на публічних торгах у Санкт-Петербурзі графині Наталії Павлівні Зубовій. З досліджень краєзнавців відомо, що разом з Нетішином графиня придбала ще кілька сусідніх сіл, а також маєток у селі Кривин. Проте невідомо, чи нова власниця хоч раз приїжджала у свої володіння. Придбані землі Наталія Зубова віддавала в управління різним особам — так званим «повіреним», яким надала широкі повноваження в управлінні її майном. Саме в цей час у регіоні впроваджувалися сільське господарство, ремесла та промисли. Зокрема, вирощувалися зернові, гречка, просо, овес тощо. Розвивалися скотарство та птахівництво. У маєтку працювали столярня, бондарня та кузня.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1863 - у Вірджинії (США) Алансон Крей запатентував перший вогнегасник.
  • 1906 - сигнал SOS вперше був запропонований як міжнародний сигнал лиха, замість коду CQD, який раніше використовували на суднах.
  • 1984 - американський астронавт Брюс Маккендлес, командир корабля Challenger, став першою людиною, що вийшла у відкритий космос без страхувального пристрою. Під час польоту "Челленджера" при допомозі спеціального апарату на реактивній тязі він залишив корабель і рухався навколо нього у відкритому космосі на відстані до 100 метрів. Апарат, вагою 136 кілограмів, що одягається як "заплічний рюкзак", дозволяв переміщуватись у просторі зі швидкісью до 2 км/год. Після його півторагодинного випробування Маккендес безпечно повернувся на борт "Челленджера".
  • 1992 - міністри закордонних справ та фінансів 12 країн-членів Європейського економічного співтовариства уклали Маастріхтську угоду, що дала життя Євросоюзу.
  • 2010 - відбувся другий тур президентських виборів в Україні, на яких переміг Віктор Янукович.

Цього дня народилися

  • 1478 року народився Томас Мор, англійський гуманіст, письменник, державний діяч, лорд-канцлер у 1529-1532 рр. Автор суспільно-політичного трактату "Утопія", один з основоположників утопічного соціалізму. Святий Римо-католицької церкви
  • 1804 року народився Микола Маркевич, український історик, етнограф, письменник, фольклорист, композитор.
    Тарас Шевченко присвятив Маркевичу вірш "Бандуристе, орле сизий"
  • 1812 року народився Чарльз Діккенс, англійський письменник ("Девід Копперфільд", "Олівер Твіст", "Холодний дім", "Тяжкі часи", "Посмертні записки Піквікського клубу").
  • 1906 року народився Олег Антонов, визначний радянський і український авіаконструктор, керівник київського КБ, академік АН УРСР і АН СРСР.

Цей день в історії Хмельниччини

Цього дня 1955 року відновив свою роботу Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут, який нині називається — Подільський державний аграрно-технічний університет. Тоді навчання у цьому освітньому закладі розпочало понад 200 студентів агрономічного та зоотехнічного факультетів. Їх перевели з Дніпропетровського, Житомирського та Полтавського сільськогосподарських інститутів.

Під час виконання службового обов’язку в зоні проведення АТО отримав смертельне поранення Олександр Кшевіцький. Лікарі намагались врятувати його життя, однак не змогли. 7 лютого 2016 року Олександр Кшевіцький помер у шпиталі міста Сєвєродонецьк.

Захисник України народився у селі Радісне Красилівського району 6 серпня 1988 року. З червня 2015-го він став учасником російсько-української війни у званні старшого солдата 24-ї окремої механізованої бригади.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую