ye-logo.v1.2

Давнє поховання у фортеці та перший парад близнюків - 1 червня в історії

Історія 1577
Парад близнюків у Хмельницькому проводять з 2012 року
Парад близнюків у Хмельницькому проводять з 2012 року. Фото: з архіву редакції

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

До дня захисту дітей у Хмельницькому 1 червня традиційно відбувається парад близнюків. Вперше цей захід відбувся 1 червня 2012 року. Тоді близько 100 близнят та двійнят святковою колоною під супровід духового оркестру пройшли центральною вулицею нашого міста Проскурівською.

А в 2018 році на території фортеці в Кам’янці-Подільському археологи віднайшли поховання часів Київської Русі. Це стало свого роду сенсаційною знахідкою, адже поховання років на 300 старше найдавнішої відомої частини фортеці. Тоді тут досліджували місце розташування церкви Покрови Богородиці ХІV-ХVІІ століття та костелу святого Станіслава кінця ХVІ- початку ХІХ століття та натрапили на древнє поховання прямісінько посеред замкового двору. Відносять його до кінця ХІІ – І половини ХІІІ століття, свідчать датуючі матеріали, а саме скроневі кільця і кераміка, знайдена під час розкопок.

Цей день в історії Хмельниччини

1 червня 1919 року розпочався наступу Дієвої армії УНР. Третій дивізії під командуванням генерала Олександра Удовиченка було поставлено завдання здобути Кам'янець-Подільський. 1 червня вдалося здобути село Оринин (в Кам'янець-Подільському районі). Його захопили раптово без стрілянини та без жертв з боку армії УНР. Оскільки червоні не здогадувались про присутність українців в Оринині, командир 16-го Загону вирішив дати своїм бійцям відпочинок, аби ранком наступного дня розпочати наступ на Кам'янець-Подільський свіжими силами. Бої за Кам'янець точилися до 6 червня і мали важливе стратегічне та моральне значення для армії УНР, бо Кам'янець-Подільський був першим великим містом Подільської губернії на шляху на схід.

У 1992 році 1 червня на Хмельниччину зі Швейцарії приїздила донька останнього гетьмана України Павла Скоропадського - ясновельможна пані Гетьманівна Олена Отт-Скоропадська. Зокрема в Кам’янці-Подільському донька гетьмана провела дві зустрічі: з членами Історико-культурологічного Подільського Братства та студентами і викладачами педагогічного інституту. Під час зустрічі вона розповіла свої спогади про Івана Огієнка та про роботу свого батька. Це був другий приїзд пані Олени на Україну, вона спілкувалась українською мовою. "Нам уже давно казали, що необхідно відвідати Кам’янець-Подільський, де під час Гетьманату 1918 року був заснований Український Державний Університет. Ми трохи боялися довгої подорожі, але раді, що поїхали", - ділилась враженнями пані Олена.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 1495 рік - В казначейських звітах Шотландії зафіксована перша письмова згадка про віскі. Монастирі стали першими його виробниками, а першим винокуром став монах Джон Кор.
• 1990 рік - У Вашингтоні президент США Джордж Буш та радянський лідер Михайло Горбачов підписали договір про припинення виробництва хімічної зброї та скорочення вже існуючих її арсеналів.
• 1996 рік - З України до Росії перевезено останні ядерні ракети, в результаті чого країна остаточно отримала статус без'ядерної держави в обмін на ядерне паливо для атомних електростанцій, яке повернулося після переробки ракет, і гарантії від Росії та США своєї безпеки та територіальної цілісності. Остання шахтно-пускова установка міжконтинентальних твердопаливних ракет була ліквідована в Україні в 2001 році.

Цього дня народилися

• 1076 рік - Мстислав Володимирович (Мстислав Великий), Великий князь Київський (1125-32 рр.) з династії Рюриковичів; найстарший син Володимира Мономаха, внук Гарольда Ґодвінсона.
• 1926 рік - Мерилін Монро (Норма Джин Бейкер Мортенсон), американська кіноактриса.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую