ye-logo.v1.2

Смерть Володимира Великого та артефакти під бруківкою – 15 липня в історії

Історія 799
У 2019 році 15 липня сайт «Є» писав про знахідки , які археологи відкопали в Кам'янці-Подільському
У 2019 році 15 липня сайт «Є» писав про знахідки , які археологи відкопали в Кам'янці-Подільському. Фото: Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

15 липня 1410 року відбулася Грюнвальдська битва, внаслідок якої невдозі Поділлям вдруге став володіти великий князь литовський Вітовт. У цій битві об'єднані збройні сили Корони Польської та Великого князівства Литовського здолали лицарів-хрестоносців. Завдяки перемозі, значення Вітовта зросло настільки, що 1411 року Ягайло змушений був погодитися з вимогами великого князя литовського та передати йому Поділля. Відтоді аж до самої смерті Вітовта, що сталася у жовтні 1430 року, Поділля перебувало під його під владою.

Управляли Поділлям Вітовтові старости, але подільські поляки не хотіли коритися литовському князю. Тож польський король Владислав II Ягайло змушений був двічі висилати грамоти до подільської польської шляхти із закликом, щоб вона склала присягу Вітовтові. Перша з цих грамот датується 1414 роком. У наступній грамоті від 1418 року король підкреслює, що Поділля належить Великому князівству Литовському тимчасово — тільки до смерті Вітовта.

Цей день в історії Хмельниччини

У 1998 році у Кам’янці-Подільському на території артилерійської бази відбулися заводські випробовування першого українського кулемета, розробленого та виготовленого на науково-технічному комплексі «Завод точної механіки» (НТК «ЗТМ»).

У 2019 році 15 липня сайт «Є» писав про знахідки , які археологи відкопали в Кам’янці-Подільському внаслідок просідання бруківки. На артефакти часів початку ХХ століття натрапили випадково. У дворику Музею старожитностей в результаті опадів просіла бруківка, тож було вирішено закласти в даному місці шурф, щоб визначити причину просідання ґрунту та прослідкувати культурні нашарування.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 1015 рік - У Берестові під Києвом помер великий князь Володимир Святославич, понад три десятиліття правління якого започаткували «золоту добу» в історії Русі. Щоб запобігти усобиці за престол, він був таємно похований у збудованій ним Десятинній церкві, однак війни між його синами уникнути не вдалось, і через чотири роки на київський престол зійшов новгородський князь Ярослав Володимирович.
• 1834 рік - Королівським указом, підписаним регентом Марією Крістіною Бурбон-Сицилійської, вдовою короля Іспанії Фердинанда VII, в період неповноліття Ізабелли II і за згодою глави уряду Іспанії Франсиско Мартінеса де-ла-Роси, остаточно відменено інквізицію, судово-слідчу організацію, створену католицькою церквою в XIII столітті для розслідування єресей.
• 1869 рік - В Парижі хімік Іполіт Мега-Мурьє запатентував новий харчовий продукт для потреб моряків французького флоту — «олеомаргарин», який він отримував шляхом тверднення рідких жирів. З часом назва продукту була скорочена до «маргарин».
• 1965 рік - В США видано закон, що зобов'язував виробників сигарет друкувати на сигаретних пачках попередження про небезку здоров'ю.

Цього дня народилися

• 1606 рік - Гарменс Рембрандт ван Рейн, фламандський живописець, автор близько 1400 малюнків і 600 картин.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую