ye-logo.v1.2

Боротьба зі спекулянтами та втрати на сході — 24 липня в історії

Історія 2108
24 липня Павло Скоропадський затвердив закони про загальну військову повинність і кримінальну відповідальність спекуляцію
24 липня Павло Скоропадський затвердив закони про загальну військову повинність і кримінальну відповідальність спекуляцію. Фото: ілюстративне uk.wikipedia.org

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Цей день приніс кілька трагічних новин — у різні роки в зоні проведення Операції об’єднаних сил загинуло Хмельниччина втратила трьох захисників.

Так, 24 липня 2014 року не стало двох Героїв. Військовий 8-го окремого полку спецпризначення 30-річний Василь Кобернюк з Ізяслава загинув поблизу Первомайська Луганської області. «Камаз», якому їхали спецпризначенці, потрапив під перехресний вогонь зі засідки.

А військовий лікар 24-ї окремої Залізної механізованої бригади 33-річний Сергій Рокіцький зі села Великі Мацевичі Старокостянтинівського району загинув поблизу Лисичанська Луганської області. Його життя забрала куля ворожого снайпера, коли він саме рятував іншого пораненого. Того дня саме тривали бої за звільнення Лисичанська.

У 2016 році внаслідок аварії у Красногорівці Донецької області загинув 29-річний воїн Ігор Мединський зі села Писарівка Волочиського району. Воїн захищав Україну у лавах 13-го окремого мотопіхотного батальйону (58-а окрема мотопіхотна бригада).

Цей день в історії Хмельниччини

24 липня 1918 року до залізничників Шепетівки, які брали участь у масштабному загальноукраїнському страйку, звернувся центральний страйковий комітет Південно-Західної залізниці. Автори звернення застерігали, щоб до повного задоволення висунутих вимог страйкарі «не відвідували службових приміщень, за винятком одержання грошей і матеріального постачання…». А також «Ніякі пасажирські, товарні поїзди ні при яких обставинах не повинні відправлятись залізничниками, а особливо службові».

А 24 липня 1941 року комендант Славути підписав «Наказ до населення міста». У ньому йшлося, що всім у кого є зброя, радіоапарати, акумулятори й аноди, телефонні апарати і всяке військове знаряддя, мають знести його до народної міліції на Цвітоській вулиці. Переховування більшовицької міліції, співробітників НКВД і військових карається розстрілом. Також під загрозою розстрілу забороняються грабунки. Наказ встановлював військові години та обов’язок ідентифікувати себе певним категоріям населення: «поліцейські години: для українців — з 6-ї до 21-ї, для євреїв і поляків — з 6-ї до 20-ї. Всі євреї мусять носити на правому ремені білу опаску з блакитною зіркою Давида. Службою безпеки, охорони і порядку є українська народна міліція, котра носить жовто-блакитну відзнаку на лівому ремені. За невиконання повищих наказів підлягає кожний воєнному судові».

У липні 1941 року Хмельниччина була повністю окупована німцями. Крім стеження за так званим «більшовицьким активом», німці організовували стеження за всім мирним населенням. Низка запроваджених заходів обмежував і унеможливлювала переміщення населення з одного місця в інше. Було заборонено ходити в ліси, не дозволявся будь-який рух вулицями населених пунктів у нічний час. Проведена паспортизація, яка давала поліції можливість через сільські управи відразу ж виявити появу сторонніх.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1015 рік — Під час боротьби за спадщину Володимира Великого було вбито його сина князя ростовського Бориса, а впродовж кількох наступних місяців ще двох синів — муромського Гліба й овруцького Святослава. Вину за їх смерті літописець покладає на їх брата Святополка, який і посів великокняжий київський стіл.

1918 рік — Гетьман Павло Скоропадський затвердив закони про загальну військову повинність і кримінальну відповідальність за перевищення максимально встановлених цін і спекуляцію. Згідно з ними, винному у спекуляції могло загрожувати чотирьох місяців до двох років позбавлення волі або від 100 до 120 тисяч 000 карбованців. Крім того, примусовими роботами каралися винні у перевищенні цін на товари першої необхідності, встановлені у законному порядку. Також суд мав право позбавляти засудженого ліцензії на торгівлю терміном до трьох років, конфіскувати товари чи матеріали, які належали йому.

Цього дня народилися

1802 рік — Александр Дюма (батько), французький письменник, автор «Трьох мушкетерів», «Графа Монте-Крісто» та інших історичних і пригодницьких романів.

1860 рік — Альфонс Муха, чеський художник, один з найвідоміших представників стилю «Арт Нуво».

1907 рік — Василь Мисик, поет, перекладач. В'язень сталінських концтаборів.

1967 рік — Дмитро та Віталій Капранови, українські письменники, видавці, публіцисти та громадські діячі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую