ye-logo.v1.2

Перейменування прикордонної академії та гетьманство Івана Мазепи - 4 серпня в історії

Історія 1594
4 серпня 1995 року постановою уряду академії Державної прикордонної служби України у Хмельницькому присвоєно ім'я Богдана Хмельницького
4 серпня 1995 року постановою уряду академії Державної прикордонної служби України у Хмельницькому присвоєно ім'я Богдана Хмельницького. Фото: uk.wikipedia.org

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

4 серпня 1995 року постановою уряду академії Державної прикордонної служби України у Хмельницькому присвоєно ім’я Богдана Хмельницького. Історія академії розпочалась у грудні 1992 року - відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України тут було створено Інститут Прикордонних військ України. Комплектування офіцерсько-викладацького складу та курсантських підрозділів проводилося на базі Хмельницького вищого артилерійського командного училища імені маршала артилерії Яковлєва.

Цей день в історії Хмельниччини

4 серпня 1914 року у Городку було розгромлене австрійське військо другою зведеною козачою дивізією 8-ї армії.

Першого серпня 1914 року Австро-Угорщина оголосила Росії війну. Далі австрійці вирішують провести силову стратегічну розвідку. 3 серпня вони перейшли кордон біля Сатанова. Пройшовши через села Турчинці і Раковець з оголеними шаблями полки 5-ї кавалерійської дивізії зупинились біля Кузьмина і зайнялись грабунком. Друга частина цієї ж дивізії перейшла через Збруч біля Гусятина і шляхами через Лісоводи рухалась до Городка, де 4 серпня була розгромлена. 1-а кавалерійська дивізія захопила Кам’янець-Подільський. Третя спроба закріпитися на Поділлі успіху не мала. Через сім днів непрохані гості поспішно відійшли.

4 серпня у зоні проведення ООС загинуло двоє подолян. У 2014 році загинув Роман Наглюк з села Ходорівці, Кам'янець-Подільського району. Військовий служив у 24-й окремій механізованій бригаді. Загинув на Луганщині під час нічного обстрілу з РСЗВ "Град". Осколок від снаряда пробив БМП, в якому Роман знаходився без бронежилета, і влучив йому прямо в серце.

У 2017 році підірвавшись на гранаті у селі Миколаївка (Волноваський район) загинув Володимир Швець з села Підлісний Олексинець, що на Городоччині. У довідці про смерть офіційною причиною вказана гостра крововтрата. Вогнепальна осколкова вибухова травма з розтрощенням грудної клітини та живота. Товариші кажуть – підірвався на гарматі.

У 2015 році 4  серпня в Кам'янці археологи знайшли залишки найдавнішої ливарні на території України. В процесі розкопок на площі Польський ринок біля будинку №3, у Камянці-Подільському, археологи інституту археології НАН України, знайшли одноповерхову господарську будівлю, яка використовувалась під майстерню для плавки міді.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

* 1687 рік - На козацькій раді в селі Коломак (нині — Харківська область) Іван Мазепа обраний новим гетьманом Лівобережної України.
• 1687 рік - Між новообраним гетьманом Лівобережжя Іваном Мазепою й козацькою старшиною, з одного боку, та московськими царями Іваном і Петром та царицею Софією, з другого, підписано Коломацькі статті, міждержавний договір, який декларативно підтверджував козацькі права і привілеї, але обмежували політичні права гетьмана та українського уряду — гетьман не мав права без царського указу позбавляти старшину керівних посад, а старшина — скидати гетьмана, обмежувалося право гетьмана розпоряджатися військовими землями, а гетьманському уряду заборонялось підтримувати дипломатичні відносини з іноземними державами.

Цього дня народилися

• 1854 рік - Марія Костянтинівна Заньковецька (Адасовська), українська актриса; народна артистка України (1922).
• 1961 рік - Барак Хусейн Обама, американський політик, 44-й президент США, лауреат Нобелівської премії миру (2009).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую