ye-logo.v1.2

Урочистості в часи пандемії, колона свободи — 23 серпня в історії

Історія 1946
Торік у Хмельницькому до Дня Прапора організували «Колону свободи»
Торік у Хмельницькому до Дня Прапора організували «Колону свободи». Фото: з архіву

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Сьогодні, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора. Щороку з нагоди свята у всіх містах країни відбуваютьсяся традиційні урочистості. Однак торік через карантин у Хмельницькому святкування відбулися без багатолюдних зібрань, з розмежувальними позначками та захисними масками.

Вранці на майдані Незалежності зібралися десятки хмельничан, аби разом вшанувати один з головних символів держави. Під гімн України святково вбрані містяни у захисних масках на обличчі разом спостерігали за урочистим підняття державного прапора. Одразу після цього усі небайдужі поклали квіти до меморіальної стели пам’яті Героїв Небесної сотні та учасників АТО. Тоді ж на майдані жителів області за заслуги у різних сферах нагородили відзнаками президента та Кабміну, обласної та міської влади. А ще вручили кілька сертифікатів на житло ветеранам АТО.

Тим часом поблизу кінотеатру Шевченка зібралося кілька десятків байкерів та автомобілістів, аби влаштувати власний захід. «Озброївшись» синьо-жовтими стягами, у вишиванках під шкірянками, учасники події сформували «Колону свободи» і проїхали центральними вулицями міста.

Цей день в історії Хмельниччини

У Хмельницькому опівдні 23 серпня 1989 року на 16-поверхівці, де раніше розміщувався РАЦС, замайорів синьо-жовтий стяг. Його власноруч пошив і вивісив Василь Рибак, який на той час був головою місцевої філії правозахисної організації Українська Гельсінська спілка. Це була акція пам’яті та протесту, адже саме 23 серпня 1939 року був підписаний пакт Молотова — Ріббентропа, який фактично означив початок Другої світової війни. В той день Василя Рибака одразу схопили правоохоронці.

23 серпня 2017 року у Хмельницьку міську раду передали на зберігання синьо-жовтий прапор, який був піднятий в обласному центрі 9 березня 1991 року в ще радянській Україні. Стяг зберіг колишній працівник міліції Анатолій Савченко. В стінах міської ради виділили місце для встановлення стягу з особливою історією. Він розміщений під склом в центральній частині вітражу. Біля нього встановлений матричний код (QR-код), відсканувавши який, кожен зможе прочитати історію цього національного стяга.

У Кам’янці-Подільському 23 серпня 2002 року на Міській брамі встановили статую козака. Автором пам’ятника став скульптор Володимир Михайлович Кліщ. Невдовзі скульптуру зняли й встановили внизу, поблизу одного зі закладів громадського харчування.

23 серпня 2004 року вперше олімпійською чемпіонкою стала Ірина Мерлені. На 28-х літніх Олімпійських іграх в Афінах спортсменка виборола «золото». До того, у 2004 році жіночу вільну боротьбу вперше включили у перелік Олімпійських ігор. Тож Ірина Мерлені стала першою в історії олімпійською чемпіонкою з жіночої боротьби.

Фото з особистого архіву Ірини Мерлені. 23 серпня 2004 року.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1962 - відбувся перший прямий телеміст Європа-США.
  • 1939 –підписаний пакт Молотова-Ріббентропа, який СРСР і Німеччина зобов'язалися утримуватися від агресивних дій і будь-якого нападу стосовно один одного, як нарізно, так і спільно з іншими державами.
  • 1977 – перший політ на літальному апараті, який рухався завдяки мускульній силі людини. Апарат мав розмах крил 29 метрів. На ньому пілот, велосипедист Браян Аллен, зміг пролетіти за 6 з половиною хвилин відстань 1850 метрів.

В цей день народилися

  • 1867 - народився Осип Маковей, український поет, прозаїк, публіцист, критик, літературознавець, перекладач, редактор багатьох періодичних видань, педагог та громадсько-політичний діяч.
  • 1948 - народився Юрій Єхануров, український політик бурятського походження; у 2005-2006 рр. - прем'єр-міністр України.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую