ye-logo.v1.2
29 Березня, 2020

Завтра у Хмельницькому вода буде непридатною до вживання

Офіціоз 5195
Хмельничан попереджають про тимчасові незручності
Хмельничан попереджають про тимчасові незручності. Фото: ілюстративне stock.adobe.com

Комунальники проводитимуть промивку водопровідних мереж.

У вівторок, 5 листопада, у Хмельницькому відбудеться планова промивка та знезараження водопровідних мереж і споруд міста. Як повідомдляють у пресслужбі «Хмельницькводоканалу», промивка проводиться з метою дотримання санітарно-епідеміологічного благополуччя міста та поліпшення якості питної води.

П’ятого листопада з 8-ї до 17-ї години під час промивки вода буде непридатна до вживання та приготування їжі.

«Для поліпшення якості промивки внутрішньобудинкових мереж бажано після 16-ї години почергово відкривати крани в мийках, раковинах і ваннах», - повідомляють у водоканалі.

Під час проведення процедури можуть бути перебої з водопостачанням, такі як понижений тиск чи тимчасова відсутність води. Це є нормальним, оскільки воду з розчиненим у ній гіпохлоритом натрію необхідно випустити з мереж.

Читайте також: Де у Хмельницькому запланували відключення газу (АДРЕСИ).

Що необхідно знати про промивку

Профілактична дезінфекція і промивка міських водопровідних мереж здійснюється двічі на рік (навесні у травні та восени у вересні) на підставі плану, який погоджується з міськвиконкомом і санітарною службою міста з метою дотримання санітарно-епідеміологічного благополуччя хмельничан.

Процедура промивки водопровідних мереж здійснюється у кілька етапів: випуск води із водопровідних мереж міста; заповнення водопровідних мереж водою із підвищеною концетрацією гіпохлориту натрію; випуск води з дезінфікуючим розчином із водопровідних мереж і промивка мереж; здійснення постійного лабораторного контролю якості води; подача споживачам питної води.

Для дезінфекції мереж використовується гіпохлорит натрію марки А. Як повідомляють у «Хмельницькводоканалі», ця сполука у допустимій концентрації є абсолютно безпечною для життя та здоров'я людини.

Якщо після промивки з кранів тече неякісна вода, спершу необхідно відкрити крани та випустити незначну кількість води. Жодним чином це не відобразиться на гаманцях споживачів, адже випуск навіть 100 літрів води, згідно діючого тарифу, обійдеться у 97 копійок. Відкривання кранів необхідне для того, аби залишки гіпохлориту натрію разом із відкладеннями, що утворюються під час експлуатації всередині трубопроводів, не залишалися у трубах, а відтак, не створювала дискомфорту у подальшому споживанні питної води. Якщо випуск води не допомагає, необхідно зателефонувати до аварійно-диспетчерської служби МКП “Хмельницькводоканал” за номерами телефонів: 78-75-10 або 1567 та повідомити про проблему.

Після проведення загальноміської промивки водогонів та їх знезараження проводиться випуск води із підвищеним вмістом гіпохлориту натрію шляхом відкриття водорозбірних колонок та пожежних гідрантів на водопровідних магістралях. Характерним є те, що гіпохлорит натрію при контакті з повітрям втрачає свої активні властивості. Як правило, випущена вода потрапляє до зливової каналізації та по рельєфу місцевості далі до відкритих водойм, не спричиняючи шкідливої дії довкіллю через незначні концетрації залишкового хлору.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую