ye-logo.v1.2

Зміни у лютому: кредити для бізнесу, нові банкноти, реєстрація на ЗНО

Офіціоз 1533
Зміни лютого
Зміни лютого. Фото: ілюстративне stock.adobe.com

Чого очікувати українцям цього місяця.

З лютого зaпpaцює пpогpaмa підтpимки мaлого підпpиємництвa, в обігу з’явиться оновлена 200-гривнева банкнота, відкриється реєстрація на ЗНО-2020, а жителі Хмельницької області отримуватимуть дві платіжки за використане блакитне паливо.

Тож, що зміниться в Україні на початку лютого цього року і протягом місяця, читайте у короткому огляді від сайту "Є".

У лютому за січень мешканці Хмельниччини отримають окремо платіжку за газ, як товар, і ще одну платіжку за його доставку. Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного споживача. Розмір плати залежить від конкретного обсягу споживання та тарифу. Тариф на доставку з 1 січня 2020 року встановлено у розмірі 1,044 гривень за 1 метр кубічний на місяць. Проте навіть, якщо споживач не користувалися газом, але є під’єднаним до мережі, він все одно має сплатити за її використання. Як саме подолянам платити за блакитне паливо й про майбутнє нарахування пені боржникам дізнавайтесь у метеріалі - «Скільки хмельничани платитимуть за доставку газу».

З 1 лютого 2020 року запрацює програма з підтримки малого і середнього підприємництва, що передбачає доступне кредитування під 5-9% річних. Як пише УНІАН, передбачається видання кредитів у розмірі до 1,5 млн гривень строком на 5 років під 5% річних, якщо передбачається виторг до 25 мільйонів гривень і створюються мінімум два робочих місця; під 7% річних для бізнесу з виторгом до 25 мільйонів гривень, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка буде знижена на 0,5%; і під 9% річних для бізнесу з виторгом до 50 мільйонів гривень.

«Кредити можна брати в будь-якій сфері діяльності, зокрема в таких як енергетика, освіта, охорона здоров'я, транспорт, виробництво, спорт, розваги й будь-які інші послуги», - йдеться у повідомленні.

Реєстрація на ЗНО-2020 в Україні стартує 3 лютого і триватиме до 24 березня. За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО керівники закладів освіти можуть надсилати до 17 березня 2020 року. Повідомляється, що для того, щоб успішно зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, необхідно створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і передати його до регіонального центру.

З 25 лютого в обігу з'явиться нова купюра. У листопаді минулого року Нацбанк повідомив про завершення переходу на оновлений банкнотно-монетний ряд гривні, який містить надійніші та захищеніші від підробок банкноти. Як пише «ДебетКредит», 20 грудня були введені в обіг монети номіналом 5 гривень та оновлено банкноти 50 грн. А з 25 лютого 2020 року з’являться оновлені 200 гривень.


Нова банкнота вийде в обіг 25 лютого. Фото: bank.gov.ua

9 лютого 2020 року набувають чинності зміни до порядку перетинання адмінмежі з окупованим Кримом. За повідомленням Державної прикордонної служби України, згідно зі змінами, з 9 лютого цього року виїзд на тимчасово окуповану територію України (ТОТУ) дітей віком до 16 років можливий у супроводі когось із батьків, або уповноважених ними осіб. «Така можливість виникає, якщо ці діти в’їхали на підконтрольну українській владі територію в супроводі цих дорослих (когось із батьків чи уповноважених ними осіб). У таких випадках наявність другого з батьків чи доручень від нього не обов’язкова», - зазначається.

Виїзд дітей віком від 14 до 16 років на тимчасово окуповану територію України, батьки яких проживають на цій території, можливий без стороннього супроводу за наявності інформації про навчання цих дітей в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую