ye-logo.v1.2

Мандрівники радять. Найцікавіші маловідомі містечка Європи (частина 2)

Туризм 4632
Фото: Андрія Бондаренка

Відомий мандрівник склав рейтинг місць, які варто відвідати у європейських країнах.

 Нагадаємо, що відомий український мандрівник Андрій Бондаренко склав для читачів ye.ua рейтинг найцікавіших містечок Європи, які рідко відвідують туристи. Першу частину рейтингу читайте тут.
А зараз ми продовжуємо знайомство з містечками, які, на думку Андрія Бондаренка, варті ще більшої уваги мандрівників.

Люнебург (Нижня Саксонія, Німеччина)


Серце міста – площа Am Sande.

«Люнебург розташувався поруч з Гамбургом, хоча й адміністративно належить до землі Нижня Саксонія. Досі пам'ятаю, в якому дитячому захваті я був у перші хвилини, коли його побачив. Втома від важкої ночі у нічному поїзді різко змінилася позитивним настроєм від багатокольорової цегляної готики цього північного ганзейського міста, – розповідає мандрівник. – Про існування Люнебурга я дізнався за день до свого вильоту в Німеччину. Випадково клацнувши в Google Earth на фотографії міста, миттєво вирішив – треба їхати. За своєю красою Люнебург стоїть поруч з найгарнішими містами північної Європи: Гданськом, Брюгге, Гентом і Амстердамом».


Краєвид з площі Stintmarkt.

Серце міста – площа Am Sande (Піщана площа) – один з найкрасивіших та найкраще збережених майданів Європи, забудований історичними будинками у стилі цегляної готики: будинками гільдій та житлово-комерційними приміщеннями.


Найпримітнішою будівлею площі Am Sande є будинок торгово-промислової палати, збудований у 1548-1549 роках у ренесансному стилі з подвійним фронтоном.

Ще один мальовничій куточок старого міста – площа Stintmarkt. Ії назва походить від того, що в давнину тут торгували рибою корюшкою (німецькою – Stint). Звідси можна милуватися пейзажем з рікою та гарними будиночками.

Як дістатися: Регіональний поїзд з Гамбурга довезе до Люнебурга за 30-40 хвилин.

 Читайте також: 10 речей, які мандрівнику слід зробити в Японії.

Трогір (Далмація, Хорватія)


Панорама Трогіра.

Трогір – маленьке хорватське містечко. Його історична частина, яка лежить на острові розміром близько 500 на 200 метрів, повністю включена до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. Не дивлячись на натовпи туристів біля основних визначних пам’яток, Трогір складає враження затишного містечка, вузенькими вуличками якого можна блукати годинами.


Міська набережна.

У Тригорі можна побачити шедевр далматинського мистецтва 1240 року. Це портал собору св. Лаврентія, виконаний майстром Радованом.


Годинникова вежа – домінанта центральної частини міста.

Як дістатися: в Трогірі розташовується міжнародний аеропорт «Спліт». Майже всі туристи, що їдуть відпочивати в Хорватію, прилітають сюди.

 

Куфштайн (Тіроль, Австрія)


Куфштайн - місто серед Альп.

«Куфштайн – одне з найгарніших міст Тіроля (хоча в Тіролі й важко знайти щось не найгарніше). Місто стоїть серед Альп на півшляху між Зальцбургом і Інсбруком і за красою не поступається ні першому, ні другому, – розповідає Андрій Бондаренко. – Куфштайн розташований у двох кілометрах від кордону з Німеччиною, а його краса поєднала в собі і Австрію, і Баварію, і Швейцарію. Потужна фортеця вражає з першого погляду, так само, як і безліч іграшкових будинків у центрі міста».

  

Фортеця у Куфштайні.                                            Типова тірольська забудова.

Фортеця у Куфштайні вперше згадується у 1205 році як Castrum Caofstein. Її розбудував у 1415 році баварський герцог Людвиг ІІ Бородатий. Фортецю видно з усіх куточків міста.

Читайте також: Як мандрівниця здійснила подорож Африкою від океану до океану.

Історичний центр в Куфштайні маленький, але дуже насичений усім цікавим. На центральній площі Stadtplatz розташовано багато старовинних різнокольорових будинків. А на південь від площі відходить вузенька вуличка Romerhofgasse з типово тірольською забудовою. Тут яскраво відчувається дух середньовічного Тіролю.

Як дістатися: між Зальцбургом і Інсбруком курсує багато поїздів.

 

Ансі (Верхня Савойя, Франція)


Найзнаменитіший вид містечка Ансі.

Ансі (Annecy) – місто-мрія серед Савойських Альп на березі однойменного мальовничого озера. Ансі є столицею департаменту Верхня Савойя, його населення налічує близько 50 тисяч. Ансі надзвичайно багатий на туристичні цікавинки.

Над містом височіє замок графів Женевських, а саме старе місто забудоване середньовічними різнокольоровими будиночками з аркадами. Особливо багато таких будинків на вулицях Сент-Клер (Rue Sainte-Claire) та Rue Genette.

  

У містечку чимало будинків з аркадами. Фасади деяких будинків виходять на канали, як у Венеції. 

«Неймовірне задоволення отримуєш від прогулянки набережною, з якої відкриваються чудові види на Савойські Альпи та озеро Ансі, яке є одним з найчистіших у світі, – розповідає мандрівник. – А ще Ансі називають Савойською Венецію завдяки численним каналам, що пронизують історичний центр».


В давнину у замку-кораблі була в'язниця.

Візитівка Ансі – Острівний палац (Palais de L`isle), що стоїть на маленькому острові посеред каналу Тіу. Його називають «замок-корабель», а в давнину тут розташовувалася в'язниця. Замок стоїть на крихітному острівці, його будівля займає усю територію цього клаптика суші. Кут замка, схожий на корабельний ніс, вважається найзнаменитішим видом Ансі.


Гарний вид на озеро Ансі і Савойські Альпи відкривається з набережної біля впадіння річки Тіу в озеро.

Як дістатися: Найкраще в Ансі добиратися з Женеви. З женевського аеропорту і самого міста сюди курсують багато автобусів. Час в дорозі – близько години. З французькими містами сполучення незручне. Видається, що Ансі так і не встигло інтегруватися у Францію після приєднання Верхньої Савойї у 1860 році.

 

Айнбек (Нижня Саксонія, Німеччина)


У місті чимало фахверкових будинків в одному стилі.

«Маленьке ганзейське містечко в Нижній Саксонії зовсім невідоме туристам. Сторінка про Айнбек навіть відсутня в українській Вікіпедії, а в містечко не ходять поїзди: треба виходити на станції Salzderhelden поблизу Геттінгена, а далі їхати автобусом. У той же час Айнбек – це клондайк збережених в оригіналі дерев'яних фахверкових будиночків ХVІ століття з різьбою та розписами на історичні сюжети. Об'їздивши майже всю Німеччину, можу сміливо сказати, що Айнбек входить у п'ятірку найгарніших міст країни, вартих обов'язкового відвідання», – запевняє мандрівник.


В Айнбеку збереглася ратуша ХVІ століття.

Стара ратуша в Айбеку – неперевершена і ні на жодну не схожа. Оригінальна будівля з трьома вежечками була збудована у ХVІ столітті.

Читайте також: Рожеве місто Єреван.

На Ринковій площі поруч з ратушою розташовано декілька відомих старих будівель, зокрема Brodhaus та Ratsapotheke. На захід від Ринкової площі веде довга вулиця Tiedexer, повністю забудована фахверковими будинками ХVІ століття в одному стилі.


Один з найвідоміших будинків Айнбека – Eickesches Haus, збудований у 1612 році, зараз у ньому туристичний інфоцентр.

Особливий вид фахверкових будинків – будинки, вкриті лускою з чорного сланцю.

Як дістатися: електричками, що курсують між Ганновером і Геттінгеном. Виходити треба на станції Salzderhelden, далі – приміським автобусом.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую