ye-logo.v1.2

Мандрівники радять. Найцікавіші маловідомі містечка Європи (частина 1)

Туризм 7629
У Європі чимало гарних містечок, маловідомих серед українських туристів
У Європі чимало гарних містечок, маловідомих серед українських туристів. Фото: Андрія Бондаренка

Відомий мандрівник склав рейтинг місць, які варто відвідати у європейських країнах.

 Ви любите подорожувати Європою? Мабуть, бували у Парижі, Римі, Будапешті… А бачили казковий замок у французькому містечку Вітре? А бували ви у Штайн-ам-Райні – найгарнішому середньовічному швейцарському містечку? А як щодо тірольського Віпітено, де є лише одна старовинна вуличка, зате яка!

Відомий український мандрівник Андрій Бондаренко спеціально для читачів ye.ua склав рейтинг найцікавіших маловідомих містечок Європи. У них, як правило, не возять туристів, однак самостійні мандрівники можуть з легкістю туди дістатися і насолодитися красою (і ще – відсутністю натовпів туристів!), якої не побачиш у жодній європейській столиці.

«Більшість українських туристів «заточені» на столиці чи на курортні міста. По-перше, вони у всіх на слуху, по-друге – так зручно і вигідно туроператорам, послугами яких ще досі користується переважна більшість туристів. Проте кожний вільний мандрівник знає, що все найцікавіше, що може бути в країні, розташовується далеко від столиць», – запевняє Андрій Бондаренко.

Алкмар (Нідерланди)


На задньому плані - палата мір і вагів.

Усім відомий Амстердам дійсно є одним з найцікавіших великих європейських міст. Проте навколо нього є багато невеликих містечок, в яких зберігся дух старої консервативної Голландії без натовпів туристів і популярних туристичних розваг на кшталт кава-шопів з легкими наркотиками та вітринами з дівчатами легкої поведінки.

Одне з таких містечок – Алкмар, що розташовується в 40 кілометрах на північ від голландської столиці. Як і Амстердам, Алкмар пронизаний мереживом каналів, на береги яких своїми різнокольоровими фасадами виходять старовинні будинки.


Родзинка Алкмара - різнокольорові будиночки.

Крім великої кількості міських будинків ХVІ-ХVІІІ століть, до найцікавіших пам'яток Алкмара належить міська палата мір і вагів, д езараз розташований музей голландського сиру, міська ратуша, «податкова» башта та декілька пізньоготичних храмів. Щорічно в Алкмарі проводяться яскраві фестивалі сиру.

  

Міська ратуша.                                                                      "Податкова" башта.

Як дістатися: Поїзди з центрального вокзалу Амстердама до Алкмара курсують кожні 30 хвилин. Час в дорозі – близько 40 хвилин.

Читайте також: ТОП-15 найоригінальніших українських ратуш.

Вітре (Бретань, Франція)


Середньовічний замок - візитівка Вітре.

Вітре – найколоритніше містечко Бретані, регіону на північному-заході Франції. Тут практично ідеально зберігся історичний центр, а також казковий середньовічний замок з високими конусоподібними баштами. Він розташовується на вершині пагорба Сан-Крю в західній частині старого міста.


Історичний центр міста.

«Крім фотогенічного замку, місто може похизуватися фахверковими будинками, за кількістю яких посідає третє місце у Бретані. При чому фахверки у Вітре дуже різноманітні і не схожі один на інший, - розповідає мандрівник. - Тут є цілі квартали фахверкових будинків, і гуляння вузькими і кривими вуличками Вітре перенесе вас у справжнє середньовіччя».

  

У Вітре чимало фахверкових будинків.

Додаткового колориту старому Вітре надає те, що місто оточено оборонними мурами з баштами і брамами.

Як дістатися: поїхати до Вітре можна поїздом як з Ренна (20-30 хвилин у дорозі), так і з Парижу, з вокзалу Монпарнас (понад 2 години у дорозі). Вокзал – в самісінькому центрі міста, яке, до речі, дуже компактне.

Віпітено (Південний Тіроль, Італія)


За містом видніються Альпи.

Австрія і Італія з'єдналися воєдино у маленькому містечку Віпітено, що розкинулося на кордоні двох держав. Поселення лежить в регіоні Тіроль – найцікавішому куточку Альп. Крім високих скелястих гір і чисельних величних замків, кожне тірольське містечко – це старовинні кольорові будинки з еркерами (балконами напівкруглої, трикутної чи іншої форми, що здіймаються над першим поверхом) і ажурними вивісками.


Будинки прикрашають еркери та ажурні вивіски.

Віпітено стало італійським містом лише після Другої світової війни. До того воно називалося Стерцинг і належало Австрії. Навіть сьогодні його належність до Італії – номінальна: на вулицях чутно лише німецьку мову.


У Віпітено всього одна старовинна вуличка, але ж яка!

Як дістатися: електричками з Інсбрука (з пересадкою в Бреннеро) або з Тренто – столиці регіону Південний Тіроль.

Читайте також: ТОП-10 найгарніших сільських палаців Хмельниччини.

Віанден (Люксембург)


Панорама Віандену.

«В непримітному Люксембурзі, столиці герцогства, – натовпи туристів. В середньовічному Віандені з приголомшливим замком і автентичним старим містом з вузькими вуличками і кольоровими кам'яницями – жодного туриста. Логічного пояснення щодо цього факту в мене немає. Але все ж таки дам пораду тим, хто збирається в цю міні-державу: якщо у вас буде день чи півдня в Люксембурзі, не витрачайте його на столицю. Сміливо їдьте в Віанден. В цьому маленькому містечку – весь Люксембург!», – запевняє Андрій Бондаренко.

Стримана, але симпатична старовинна забудова.

Віанден, передусім, відомий найбільшим і одним з найдавнішим в Прирейнській області замком, який височіє над містечком.

На відміну від сусідніх Бельгії та Німеччини, традиційна стара забудова в містечках Люксембургу досить стримана. Але при цьому вона не втрачає свого шарму. До речі, у містечку часто зупинявся Віктор Гюго.

Замок у Віандені - один з найдавніших у регіоні.

Як дістатися: електричною з Люксембургу (столиці герцогства) чи Л'єжу (Бельгія) до станції Еттельбрюк, далі – автобусом. До речі, денний проїзний по всій країні на всі види транспорту коштує всього 4 євро.

Читайте також: ТОП-9 найкращих місць України для велоподорожі і не тільки.

Льондек-Здруй (Нижня Сілезія, Польща)


Площа Ринок.

«Здавалося б, що ще можна знайти в Східній Європи після всіляких францій, німеччин, бельгій чи швейцарій? Виявляються, що навіть у Польщі є місця, які спонукають розбалуваного мандрівника впадати в екстаз від побаченого, – розповідає Андрій Бондаренко. – Йдеться про Нижню Сілезію – маленький регіон польсько-чесько-німецького прикордоння у передгір’ях Судетів. Кожне містечко в цьому регіоні – неповторне, і могло би потрапити до цього списку. Льондек-Здруй – лише одне з них».


Міська ратуша у Льондеку.

Льондек – курортне містечко, відоме своїми термальними джерелами. Архітектура площі Ринок і навколишніх вуличок з яскравими бароковими будиночками навряд чи залишить когось байдужим.


На околиці містечка можна знайти куточок Австрії – фізіотерапевтичний заклад «Войцех», будівля якого виконана у стилі бароко.

Як дістатися: з Вроцлава автобус ходить декілька разів на день (з автостанції біля залізничного вокзалу), у дорозі 2 год. 15 хв. Зі Львова до Вроцлава тричі на тиждень літає лоу-кост WizzAir.

Читайте продовження рейтингу Найцікавіші маловідомі містечка Європи. До речі, попереду – ще гарніші місця!

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую