ye-logo.v1.2

У Меджибізькій ОТГ презентували туристичну мапу

Туризм 3926

До локацій віднесли як цікаву архітектуру та природні об’єкти, так і агросадиби, завдяки яким хочуть розвивати сільський туризм.

У Меджибожі презентували туристичну мапу об’єднаної територіальної громади «Край Бога і Бужка». Два веломаршрути, історичні об’єкти, дива природи, народні умільці, якими пишається громада, – у путівнику зібрали найкраще з того, завдяки чому розвиватимуть туризм в усіх населених пунктах Меджибізької ОТГ.

На першій сторінці путівника не випадково зображена літографія Наполеона Орди – Меджибізька фортеця. Адже саме її вважають туристичним магнітом громади, який притягує сюди туристів. І щоб залишити в громаді туристів на довше – у селищній раді взялися популяризувати цікавинки, які розташовані не лише в самому Меджибожі, а й у селах, які входять до об’єднаної громади. До локацій віднесли як цікаву архітектуру та природні об’єкти, так і агросадиби, завдяки яким хочуть розвивати сільський туризм.

«Ми зібрали тридцять цікавих локацій та нанесли інформацію про них на карту. Розроблена вона хмельницьким веломандрівником та експертом з розвитку туризму Сергієм Толстіхіним. Токож тут є розроблені два веломаршрути громадою – на 86 та 46 кілометрів», - розповідає Сергій Щур, консультант з розвитку туризму в Меджибізькій ОТГ.

Він також зазначає, що, зокрема, серед цікавих об’єктів, які популяризуватимуть серед туристів, криниці-журавлі в Лисогірці. Тут уже розробили туристичну атракцію – «Подорож від журавля до журавля», під час якої заїжджих мандрівників катають від криниці до криниці на бричці. Побачити у селі можна і цікаве господарство Романа Єфименка, де родина вирощує понад сотню сортів винограду, плантації квітів та розводить шиншил.

Пропонують туристам відвідати і джерела в Голоскові, які ніколи не замерзають, «море» в Ярославці - вододосховище, де можна відпочити та порибалити… У Ставниці можна помилуватися арт-хатинкою, яку розмалювала петриківкою її власниця Тетяна Божок. В Меджибожі – потрапити на казковий двір Івана Мудрика, який перетворив свою садибу на фантастичну атракцію. У Шрубкові – відвідати місце битки козаків з польськими загонами та могилу Омеляна Купченка, полковника часів Богдана Хмельницького. У Волосівцях можна побачити старовинну маштарку – комірчину для збруї. Саме у цьому селі колись розводили породистих скакунів. У Меджибожі та Требухівцях радять відвідати колони-каплиця XVII століття… І таких цікавинок у громаді чимало.

У Ставниці можна помилуватися арт-хатинкою, яку розмалювала петриківкою її власниця Тетяна Божок.
Cеред цікавих об’єктів, які популяризуватимуть серед туристів, криниці-журавлі в Лисогірці.
Побачити в Лисогірці можна і цікаве господарство Романа Єфименка
Перший будиночок з бджолами для відпочинку та відновлення здоров’я вже виготовив отець Петро Леськів
У путівнику зібрали найкраще з того, завдяки чому розвиватимуть туризм в усіх населених пунктах Меджибізької ОТГ

Такий путівник, вважають в Меджибізькій ОТГ, - перший крок до того, щоб туристам показати привабливість громади, а місцевому населенню – напрямки для розвитку сільського туризму, аби мати можливість заробити гроші.

Уже сьогодні у громаді взялися за розвиток такого напрямку як апітерапія. Перший будиночок з бджолами для відпочинку та відновлення здоров’я виготовив отець Петро Леськів, настоятель Свято-Миколаївської Замкової церкви. У планах – створити цілий апітерапевтичний комплекс та об’єднати бджолярів громади, аби пропонувати туристам продукти бджільництва.

Розбудова доріг, інфраструктури, наявність доступних хостелів, пунктів прокату велосипедів, історичне знакування – усе це у планах, каже Олександр Ткач, заступник селищного голови Меджибізького голови. Найближчим часом тут хочуть створити туристично-інформаційний центр, який стане в нагоді як туристам, так і мешканцям, які хочуть долучитися до розвитку туризму в ОТГ.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую