ye-logo.v1.2

Використовуючи добрива, дотримуйтеся простих правил

Суспільство 8879
Фото: loveflora.ru

Щоб отримувати високі врожаї на власному городі, слід повертати у ґрунт корисні речовини, які поглинають рослини, тобто, вносити добрива.

 Однак використовувати їх бездумно та необережно не варто, адже можна нашкодити і землі, і рослинам. Щоб бути з врожаєм, дотримуйтеся основних правил їх використання.
По-перше, раціонально підходьте до вибору добрив, не кидайтеся в крайності — не використовуйте лише органіку або лише мінеральні суміші. При такому підході складно отримати від рослин максимальний ефект. Застосовуйте добрива в комплексі.
По-друге, майте міру в застосуванні як органічних, так і мінеральних добрив. Не потрібно щорічно вносити на ділянку кілька возів гною або по 5 кг азофоски (універсальне добриво, котре містить по 16% азоту, фосфору та калію). Пам'ятайте, що гній діє 3 роки після одноразового внесення, і не під всі рослини його можна вносити. Коректуйте дію гною внесенням компосту, трав'яних настоїв і мінеральних добрив. Та й однією азофоскою неможливо повноцінно нагодувати рослини.
Намагайтеся застосовувати комплексні мінеральні добрива, тобто ті, в яких містяться і макро-, і мікроелементи. Ці добрива можуть бути рідкими, у вигляді гранул, кристалів чи порошку.
Для того, щоб уникнути дефіциту якогось елемента живлення, важливо не помилитися у діагностиці і дати саме той, який необхідний рослині в цей момент. Ось тут не обійтися без простих добрив, тобто тих, які містять всього один елемент живлення - аміачної селітри, борної кислоти та інших, а також сумішей мікроелементів.
У сонячну погоду добрива засвоюються швидше
Застосовувати один і той же вид добрива увесь сезон (з весни до осені) не рекомендується. Особливу увагу зверніть на процентний вміст азоту. Якщо його в добриві більше 5%, то це добриво можна використовувати з весни до 15 липня. Після 15 липня, коли рослини починають підготовку до зими, надлишок азоту небажаний і навіть шкідливий, тому обирайте добрива без азоту або ті, в яких його не більше 5%. Це стосується усіх багаторічних плодових та декоративних культур. Овочеві культури, як правило, вирощуються за один сезон, тому їх годують за іншою схемою, не сильно обмежуючи в азоті.
Якщо ви користуєтеся простими добривами (що містять 1-2 елемента живлення), а також комплексними типу нітрофоски (але котрі містять тільки 3 елементи - азот, фосфор, калій), для повноцінного живлення рослин змішуйте їх з добривами іншого мінерального складу. Обов'язково вивчіть правила змішування добрив. Так, наприклад, не можна змішувати сечовину з аміачною селітрою, а нітрофоску з хлористим калієм. Не зберігайте довго отриману суміш, інакше вона може не тільки втратити багато поживних речовин, але й набути небажаних властивостей.
Вносьте добрива частинами, по кілька разів за сезон. Для кожної культури існує чітко вивірена кількість добрив і кількість проведених підживлень. Добриво має бути збалансованим за вмістом елементів.
При використанні добрив «на око» ми не досягаємо необхідного ефекту декоративності і врожайності, більше того - шкодимо рослинам, довкіллю, своєму здоров'ю і гаманцю.
У сонячну, теплу погоду добрива засвоюються рослинами швидше, тому проводити підживлення слід один раз на тиждень. Якщо погода похмура, холодна, засвоєння добрив йде повільніше, підгодівлю слід проводити один раз на 10-14 днів. Якщо діяти за цим принципом і дотримуватися дозування, не буде небезпеки накопичення нітратів.
Корисні поради
- Гній вносять восени під картоплю, пізню капусту, огірки. Під ранню капусту, цибулю вносять перегній.
- Добрива вносять в системі сівозміни. Так, наприклад, під коренеплоди органічні добрива восени не вносять, так як вони використовують їх післядію.
- Гній і вапно, необхідне для кислих ґрунтів, одночасно вносити не можна, так як зменшується ефективність дії.
- Найефективнішим використанням добрив є локальне їх внесення при посіві насіння і посадці розсади. У цьому випадку дози зменшують в декілька разів, а вплив на врожай практично такий же, як і у разі суцільного застосування.
- При локальному внесенні важливо, щоб добрива не стикалися з насінням.
- Спочатку вносять добрива, перемішуючи їх з ґрунтом, потім насипають шар землі в 5-7 см і висівають насіння.
- При посадці розсади капусти, помідорів, перцю в лунку слід вносити одну-дві пригорщі перегною і чайну ложку нітроамофоски. Деревну золу в цю суміш додавати не рекомендується, так як в результаті хімічної реакції йде втрата азоту. Золу і азотні добрива треба вносити в різний час.

Підготувала Олена КРАВЧУК.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую