Гаряча тема:
- Війна
«Мінімалка» у 3200, платне телебачення і дорогі цигарки: як зміниться життя хмельничан з початком року
З 1 січня в силу вступило кілька нових законопроектів.
Поки новорічні святкування продувжуються, сайт «Є» підготував підбірку нововведень 2017 року. Уже з 1 січня ми маємо нову систему нарахування пенсій, подорожчання цигарок, збільшення розміру студентських стипендій, і ще декілька новацій.
«Мінімалка» у 3200 гривень
Найобговорюваніша тема останніх двох місяців 2016 року - це мінімальна заробітня плата у 3200 гривень. З 1 січня набирає чинності законопроект №5130 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». При цьому упродовж всього 2017 року розмір мінімальної заробітної плати вже не буде змінюватися в залежності від перегляду прожиткового мінімуму. Про це повідомляєТСН.
Окрім того посадові оклади вчителів підвищаться на 50%. Таке рішення прийняв Кабінет міністрів України. Зарплата вчителя вищої категорії, якого не віднесуть до 12-го, а до 14-го розряду, з 1 січня складе від 5266 гривень до 6841 гривень. Вчителі без категорії будуть отримувати від 3960 гривень до 4853 гривень. До того ж, зросте зарплата лікарів - на 30%.
Нагадаємо, що через «мінімалку» у 3200 гривень, хмельничани залишаться без нових тролейбусів.
Більша стипендія, але менша кількість стипендіатів
З нового року суттєво скоротиться число отримувачів стипендій, але при цьому розмір стипендії зросте. Зараз студенти отримують мінімум 840 гривень, то з нового року стануть отримувати 1 100 грн ( 1600 гривень підвищена стипендія). Але тепер допомогу від держави отримають максимум 40% студентів (за рейтинговою системою), а не дві третини, як зараз. Крім того, Мінфін наполягає, щоб до 2019 року поступово зменшити кількість стипендіатів до 15%.
«Нові пенсії»
Згідно із законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", система нарахування пенсій зміниться. Так, 1 січня Запускається накопичувальна система виплати пенсій: кожен українець віком до 35 років почне відраховувати частину своєї зарплати на майбутню старість. Скористатися відрахуваннями можна буде тільки після виходу на пенсію.
При цьому, упродовж п'яти років (з 2017 по 2022 рік) відсоток відрахувань поступово зросте з 2% до 7%. Але, разом з тим, будуть проводитися відрахування із «старої» пенсійної системи. Таким чином, при одночасній роботі старої і накопичувальної (нової) пенсійних систем, деяким категоріям громадян доведеться платити більше 22% + 2% до 22% + 7% податків протягом найближчих років.
Зростання акцизу на алкоголь і тютюнові вироби
Цигарки здорожчають уже 1 січня. Акцизи на тютюнові вироби збільшують одразу на 40%. За прогнозами експертів, це може підвищити ціну на пачку цигарок у середньому на 4-5 гривень. Про це повідомляє «Економічна правда».
З 1 березня подорожчає алкоголь. Акцизний податок на алкогольні напої підвищується на 20%, на слабоалкогольні напої, пиво, сидр, перрі, кріплені та ігристі вина - на 12%, на коньяк - на 17%.
Ліки стануть дешевшими
Із початку року в Україні мають здешевшати ліки, на які уряд запровадив регулювання цінової надбавки.Зокрема, це препарати для лікування серцево-судинних захворювань, астми, діабету. Ціна на них залежатиме від східноєвропейських аналогів. Крім того, на ці ліки запроваджується поняття "референтної ціни", яка залежатиме від вартості препаратів у п'яти країнах Європи: Польщі, Словаччині, Угорщині, Латвії та Чехії.
Платне телебачення
1 січня 2017 року вступає в силу закон "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги)". Медіагрупи отримують право вимагати з операторів платного телебачення плату за мовлення каналів в їх мережах (до цього кабельники були зобов'язані відповідно до УПУ транслювати їх безкоштовно). Зміни стосуються тільки провайдерів/операторів, вони не торкаються ефірного та супутникового телебачення.
Директори шкіл і ректори вишів задекларують свої доходи
Національне агентство з питань запобігання корупції повідомляє, що починаючи з 1 січня 2017 року розшириться коло суб’єктів е-декларування.
Відповідно до Закону, під другу хвилю е-декларування потраплять, особи, які вже заповнювали е-декларації за 2015 рік, тобто всі без винятку особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також прирівняні до них для цілей Закону України “Про запобігання корупції” посадові особи, юридичні особи публічного права.
Фото:nazk.gov.ua
Читайе також: Реформа медицини: за три перші місяці 2017 року кожному треба знайти свого сімейного лікаря
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: