ye-logo.v1.2

Як зняти українцю житло в Німеччині. Плюси та мінуси німецької системи

Суспільство 7354

Не так давно я переїхала жити до Німеччини, до країни з найбільшим рівнем економіки в Європейському союзі.

Ну все думаю - ось тут і почнеться нове життя. Для багатьох це просто мрія, хоча я і зрозуміти цього не можу. Але чи все тут так чудово, як ми думаємо? Чи є все-таки мінуси? Постараюся писати лише про саме цікаве. І почати я хочу ось з чого.

Як і в Україні, так і тут, проблема з пошуком житла є дуже актуальною. Але в Німеччині за рахунок великої кількості мігрантів та переселенців та високими цінами на купівлю житла (Мюнхен: вартість 1-кімнатної квартири розміром 33 кв.м - 270.000 Євро) ця проблема майже не вирішувана. Звичайно, якщо роботодавець надає житло, проблем ніяких не виникне. Але трапляються часті випадки, коли спочатку обіцяють, а потім не виконують. Вам дуже пощастить, якщо є знайомі або відгукнуться небайдужі українці.

По-українським міркам знімати житло в Німеччині дуже дорого (Мюнхен: 1-кімнатна - від 800 Євро, 2-кімнатна - від 1.000 євро, 3-кімнатна - за 1.500 євро). Але таке враження, що його тут нереально знайти, а ще й якщо ти тільки приїхав. Квартири розлітаються як “шампанське в новорічну ніч”, тільки з’явилося оголошення на сайті, телефонуєш, а її вже не має. Півбіди якщо вже знайшов квартиру і власник або маклер готовий тобі її показати. Так потрібно надати відповідні документи: паспорт, трудовий договір, останні три зарплати та довідку з попереднього місця проживання, кредитну історію. А тепер давайте оцінимо наші шанси: ви тільки приїхали, відповідно маєте тільки паспорт з діючою візою і трудовий договір; а усього бажаючих на цю квартиру приблизно пару десятків (і корінних німці, і працюючих людей з гарною німецькою). Наші шанси десь 0,05 ( 5% - попередні жителі цієї квартири були українці, так, наприклад, ми зняли житло). Звичайно щасливці трапляются, але не надійтеся що це будете саме ви.

А ще додатковим бонусом буде те, що ви змушені будете заплати депозит за житло “Kaution” у розмірі 2-3 орендних плат за місяць. Це так зване страхування для власників у випадку не виконання зобов’язань по виплатам.
Ну здається все по суті написала. Найголовніше тільки забула - виселити з житла людину, яка навіть не платить в Німеччині вкрай складно. Тому навіть якщо втратили роботу, можете спокійно шукати іншу, ніякі зла бабка-власниця не буде приходити кожного дня і вимагати гроші, а з терпінням і розумінням будуть чекати кращих для вас часів.
Тому бажаю вам “viel Glück” (багато удачі) і надіюся дана стаття для вас стане корисною.

Auf Wiedersehen
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую