ye-logo.v1.2

Фінансування і актуальність професій: що відбувається із профтехосвітою Хмельницького

Суспільство 2134
Середня вартість навчання одного учня у професійно-технічному закладі міста становить 32 тисячі гривень
Середня вартість навчання одного учня у професійно-технічному закладі міста становить 32 тисячі гривень. Фото: kyivobl.samopomich.ua

У вересні профтехзаклади міста повністю профінансовані.

В обласному центрі функціонує шість професійно-технічних навчальних закладів (далі ПТНЗ). У них навчаються не тільки місцеві жителі, а й мешканці району та області. Навесні цього року міська влада сформувала замовлення на 800 осіб, які навчатимуться у міських профтехзакладах, за них і згодна заплатити. Решту учнів мали дофінансувати з обласного бюджету.

Проте, ближче до осені область надіслала міському департаменту освіти документ, в якому йдеться про 1150 місць. Саме це питання і було не вирішеним деякий час.

“Наразі питання владнали. Поки працює робоча група при міській раді стосовно вивчення діяльності закладів професійно-технічної освіти, - розповідає заступник директора Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Антоніна Харчук. - Депутати ознайомлюються з документами, стосовно майбутнього працевлаштування учнів, переліку підприємств, для яких здійснювалась підготовка.”

Антоніна Михайлівна сподівається, що в результаті обговорень робочої групи всі фінансові питання вирішаться. Додає, що прийом до ПТНЗ уже відбувся, учні зараховані. Кількість зарахованих не 800 осіб, а більше. Деякі навчальні заклади виконали державне і регіональне замовлення, дехто перевиконав.

“Зараз ідуть уточнення усіх цих цифр і по тій кількості учнів, які були зараховані. Але фінансування іде. Не було в нас затримок у вересні. Всі отримали стипендії і зарплати. З часом все має владнатися і, я думаю, більше не виникне таких спірних питань.”, - зазначає Антоніна Харчук.

За її словами, у службі зайнятості області переважна більшість пропонованих вакансій робітничих професії, тому потрібно працювати над їх популяризацією. Наприклад, цього року ледь набрали продавців і продавців-консультантів - всього 20 осіб. А в обласній службі зайнятості є таких вакансій понад 40.

“Не виконали ні регіонального, ні державного замовлення на підготовку токарів, які теж сьогодні дуже потрібні. І вже зовсім не секрет, що молодь наша масово виїжджає на роботу закордон”, - додає Антоніна Михайлівна. 

Читайте також: У грудні працівники хмельницьких профтехзакладів можуть залишитися без зарплати

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую