ye-logo.v1.2
22 Лютого, 2019

Відкриті дані: на сайті міськради оприлюднять чергу на житло та перелік комунального майна

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 1532
У Хмельницькому розроблять кілька нових сервісів, які мають підвищити прозорість міста
У Хмельницькому розроблять кілька нових сервісів, які мають підвищити прозорість міста. Фото: автора

Містяни зможуть відстежувати заплановані ремонти будинків.

Уже за пів року інформацію про чергу на житло, вільні комунальні приміщення, актуальні закупівлі та інше оприлюднять на сайті Хмельницької міськради. Такий сервіс сприятиме прозорості органу місцевого самоврядування і допоможе громадянам швидше знайти необхідні дані.

Як повідомив міський голова Олександр Симчишин, згідно із дослідженням Transparency International Ukraine Хмельницький зайняв 14 місце у рейтингу прозорості міст. Результатом не задоволені, тому за допомогою нових впроваджених ресурсів планують піднятися хоча б до трійки лідерів рейтингу.

«Наразі є новий сайт міськради, який на стадії тестування. Саме його ми можемо доповнити інформацією, зробити окремі вкладки, де громадяни могли б побачити ту інформацію, яка їх цікавитиме. Проаналізувавши кілька показників по яких ми «програємо» у рейтингу прозорості, бачимо де їх можна «підтягнути» із найменшими витратами з бюджету, або взагалі без них», - каже голова ГО «Хмельницька ініціатива» Олег Черненко.

За його словами, приблизно через пів року на новому сайті міськради буде розміщена електронна черга реєстрації заяв на житло, яка дозволить заявникам відстежувати будь-які зміни. Також, оприлюднять інформацію про житлові приміщення, які знаходяться у власності громади. Буде і онлайн черга здійснення капітального та поточного ремонтів житлових будинків, де містяни зможуть побачити коли відремонтують їх будинок.

Учасники зустрічі підписали Меморандум про співпрацю

«Створимо окремий розділ публічних закупівель із даними про всі тендерні операції, здійснені всіма комунальними підприємствами і організації. Розмістимо вкладки з актуальними закупівлями. У розділі «Комунальне майно» буде вказано його перелік, виставлене майно на продаж, надане в оренду, і на яких умовах. Також буде вкладка «Бюджетний регламент» - міститиме інформацію про строки формування та розгляду бюджет», - каже Олег Черненко.

Аби засвідчити участь громадської організації у реформуванні сайту, Олександр Симчишин та Олег Черненко підписали символічний Меморандум про співпрацю. За пів року активіст обіцяє прозвітувати, про те, що вдалося втілити. 

Читайте також: Шість електронних сервісів, які доступні хмельничанам

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас