ye-logo.v1.2

У День Героїв в обласному центрі відкрили меморіальну дошку Роману Шухевичу

Суспільство 5241
На фасаді кінотеатру імені Т.Шевченка відкрили меморіальну дошку Роману Шухевичу
На фасаді кінотеатру імені Т.Шевченка відкрили меморіальну дошку Роману Шухевичу. Фото: автора

Також, освятили раніше встановлену дошку Євгену Коновальцю.

Сьогодні, 23 травня, по всій Україні відзначають День Героїв - вояків, борців за волю нашої держави. До цієї дати в обласному центрі приурочили освячення уже встановленої дошки Євгену Коновальцю та відкриття пам’ятної плити Роману Шухевичу.

Як повідомила заступниця міського голови Галина Мельник, саме 23 травня 1938 року в Роттердамі (Нідерланди) агенти радянських спецслужб вбили вождя українських націоналістів Євгена Коновальця. Йому пам’ятну дошку встановили у січні цього року на будинку по вулиці Гагаріна, 18. Будівля є об'єктом культурної спадщини та громадською приймальнею Хмельницької міської ради.

«У цьому будинку була "пресова квартира Проскурова", видавався пресовий орган корпусу Українських січових стрільців часопис «Стрілецька думка». Згідно з українськими традиціями, ми вирішили освятити дошку. Також, сьогодні відкриваємо пам’ятний знак Роману Шухевичу, постать якого історики пов'язують із Хмельницьким», - зазначила Галина Мельник.

Дошку Євгену Коновальцю освятили

Колишній політв’язень, почесний громадянин Хмельницького Кузьма Матвіюк розповідає, що Євген Коновалець в історію увійшов, як засновник Організації українських націоналістів, що визначила подальший рух нашої нації. Ділиться думками і щодо Шухевича.

Меморіальну плиту Коновальцю встановили на фасаді громадської приймальні міськради

«Коновалець - відомий воєначальник, полковник УНР, Син українського народу. Постать Романа Шухевича також легендарна. Ця людина, головнокомандувач Української повстанської армії, організувала спротив двом потужним арміям світу і, виявляється, виправдано, бо це врятувало нас, як націю. Дуже добре, що ми зараз повертаємось до своїх великих синів. Це ознака того, що народ живий і кров пішла по тілу», - додав Кузьма Іванович.

Над меморіалом працював скульптор Роман Албул

Головнокомандувачу УПА меморіальну дошку встановили на фасаді кінотеатру імені Т.Шевченка. За словами Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, саме поблизу цієї будівлі, за участі Романа Шухевича скинули пам’ятник Леніну.

«Як кажуть історики, Роман Шухевич був першим декомунізатором і, певно, з його ініціативи й за його участі в Хмельницькому був скинутий пам’ятник Леніну, який стояв на площі біля кінотеатру Чкалова (тепер кінотеатр Т.Шевченка). Коли ми говоримо про Шухевича, то пов'язуємо його постать з УПА. Це його найгеніальніша заслуга. Проте, Шухевич був хорошим музикантом, спортсменом і підприємцем», - додав міський голова.

На відкриття дошки зібралось чимало містян, більшість - школярі

Виготовив дошку відомому полководцю скульптор Роман Албул. До речі, це вже третій меморіальний знак відомим українцям у Хмельницькому, над якими він працював. Восени 2017 року на фасаді залізничного вокзалу встановили дошку Михайлу Грушевському, а в січні цього року на будинку громадської приймальні з'явилась плита Євгену Коновальцю.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую