ye-logo.v1.2

Відеопідсумки січня: від історичних подій до епідситуації та вбиральні за мільйон

Суспільство 1511

Яким був перший місяць року в інформаційному просторі.

Більшу частину січня українці традиційно святкували, для цього було чимало приводів. Та все ж перший місяць року приніс зміни і був насичений в інформаційному просторі. Чим саме дивіться і читайте в огляді від газети «Є».

22 січня, українці відзначали сторіччя Дня Соборності України – підписання акту злуки ЗУНР та УНР. В обласному центрі цю подію можна було побачити на власні очі. На Південному Бузі актори одягнені в історичні костюми, провели реконстуркцію зустрічі двох делегацій та урочисто зачитали Універсал про утворення єдиної України. У ході дійства також був організований символічний ланцюг єдності та розгорнутий найбільший стяг України в Хмельницькій області.
А на мосту через річку Збруч, між Хмельницькою і Тернопільською областями, зафіксували новий рекорд. В одному місці була зібрана найбільша кількість синьо-жовтих прапорів – понад три тисячі. Представники «Книги рекордів Україні» зафіксували це досягнення.

Показники захворюваності на кір в області продовжують непокоїти медиків. Лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я у Хмельницькій області, оприлюднили дані за січень. Цього місяця на Хмельниччині на кір захворіло1058 осіб. Для порівняня, лише за місяць, цього року, показник майже досягнув кількісті зафіксованих хворих потягом усього 2018 року. Медики кажуть, що кір набуває епідемічного характеру. За їх словами найбільше на недугу хворіють дорослі. Тому медики радять консультуватись з сімейними лікарями і при потребі вакцинуватись.

А от показники захворюваності на ГРВІ та грип цього місяця пішли на спад. Та все ж медики попереджають про другу хвилю грипу, яка досягне піку вже у лютому і триватиме до квітня.

Мабуть, найголовнішою подією місяця, яка увійде в підручники історії України, стала новина про наданням Томосу про автокефалію Православної церкви України. Церемонія підписання відбулась в Стамбулі у соборі святого Георгія, що є резиденцією Константинопольського патріарха. Ця подія також поставила перед вибором парафії, які у складі Російської Православної Церкви. На Хмельниччині про свій перехід до Української Православної Церкви оголосило понад два десятки парафій.

У січня надійшла і сумна звістка під час мінометного обстрілу у Донецькій області за гинув наш земляк Микола Голубєв. Він служив у десятій окремій гірсько-штурмовій бригаді. 4 січня у Волочиську його провели в останню путь.

Моряк з Шепетівки Сергій Цибізов, і досі утримується в московському слідчому ізоляторі. 15 січня йому продовжив термін арешту до 24 квітня. Судові засідання проходили в закритому режимі. Нагадаємо, окрім Сергія в слідчих ізоляторах столиці Російської Федерації утримуються 23 українських військовополонених моряка. На цьому тижня розпочались допити, їх провели відносно чотирьох військовополонених. Відносно решти українських моряків, зокрема і Сергія Цибізова слідчі дії будуть проводитися на наступному тижні. Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

А от найбільш обговорюваною новиною тижня, сміливо можна назвати - встановлення у центрі Хмельницькому громадської, антивандальної, модульної вбиральні. Її встановили біля «Дитячого світу», виготовлення проектно-кошторисної документації, будівельні роботи та сама кабіна обійшлися бюджету майже в мільйон гривень. Утім, коли запрацює сучасна вбиральня – невідомо. Начальник управління житлово-комунального господарства Василь Новачок припускає, що вбиральня запрацює не раніше квітня.
Доречі, у ній встановлений пристрій, схожий на банкомат, який прийматиме плату за користування туалетом. Тож платити можна буде як готівкою, так і банківською карткою. А от скільки коштуватиме відвідування вбиральні ще не порахували.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую