ye-logo.v1.2
22 Лютого, 2020

Не лише аліменти: у Ярмолинцях суд зобов’язав чоловіка оплатити додаткові витрати на дітей

Суспільство 1028
Ярмолинецький суд стягнув з батька додаткові витрати на неповнолітніх дітей
Ярмолинецький суд стягнув з батька додаткові витрати на неповнолітніх дітей. Фото: kma.court.gov.ua

Ярмолинчанка в судовому порядку стягнула з колишнього чоловіка понад 6 тисяч гривень.

Ярмолинецький районний суд задовольнив позов жительки Ярмолинець до колишнього чоловіка про стягнення з нього додаткових витрат на неповнолітніх дітей в розмірі 6 тисяч 659 гривень 92 копійки. Про це повідомили у прес-службі Хмельницького апеляційного суду.

«Позивачка пояснила, що минулого і вже цього навчального року вона оплачувала навчання їхнього молодшого сина у «Дитячій школі мистецтв», заняття з англійської мови, тренувальні заняття у фітнес-центрі, амбулаторне лікування, а старшому – купила комп’ютерне приладдя, а також обом оплатила похід в кінотеатр. Тож тепер хоче стягнути витрачене з батька дітей», - йдеться у повідомленні.

Відповідач позов визнав частково, відмовившись від стягнення вартості комп’ютерних меблів. Пояснивши, що екс-дружина не надала належних доказів витрат на меблі.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити повністю. «Статтею 185 Сімейного кодексу України передбачено, що той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо», – ідеться у рішенні.

Як встановив суд, усього жінка сплатила 13 тисяч 319 гривень 84 копійки додаткових витрат на обох неповнолітніх дітей. «Отже, враховуючи рівність прав та обов’язків батьків щодо своїх неповнолітніх дітей, відповідач зобов’язаний сплатити частину сплачених позивачем додаткових витрат на дітей в сумі 6 тисяч 659 гривень 92 копійки», – зазначає суддя.

Рішення ще не набрало законної сили і може бути оскаржене до апеляційного суду.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую