ye-logo.v1.2
17 Листопада, 2019

На Хмельниччині виявили майже чотири десятки крадіжок газу

Андрій ЯЩИШЕН Суспільство 3267
Газовики виявили три випадки самовільної врізання у систему газопостачання
Газовики виявили три випадки самовільної врізання у систему газопостачання. Фото: ілюстративне facebook.com/km.gaz.104.ua

Втручання в газову мережу можуть становити загрозу для життя людей.

Впродовж минулого опалювального сезону працівники акціонерного товариства «Хмельницькгаз» виявили 36 фактів незаконного використання газу. Таким чином порушники завдали державі збитків на понад 852 тисячі гривень.

Як повідомляють у пресслужбі «Хмельницькгазу», 18 зафіксованих випадків крадіжок були пов’язані з втручанням в роботу лічильників. Крім того, виявлено три самовільних врізання у систему газопостачання у приватному секторі й 15 фактів самовільного відновлення споживачами газопостачання.

«Значну частину крадіжок енергоносія газівники виявляють під час зняття лічильників на перевірку, а також під час огляду цілісності пломб та лічильного механізму. У випадку виявлення пошкодження прилади обліку відправляють на державну експертизу для підтвердження або спростування фактів втручання з метою зменшення показань», — йдеться у повідомлені.

Згідно з чинним законодавством, для порушників передбачене застосування штрафних санкцій. Середній розмір відшкодування коливається від 20 до 200 тисяч гривень. Проте більшість з них визнає свою провину і сплачують штраф без судової тяганини.

Газовики наголошують, що несанкціоновані втручання в газову мережу не лише завдають збитків державі, але й становлять загрозу для життя і здоров’я людей. Як правило, несанкціоновані підключення здійснюють «фахівці з вулиці», дії яких можуть стати причиною аварії чи вибуху.

Читайте також: За що оштрафували «Хмельницькгаз»

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую