ye-logo.v1.2

Полоненому морякові з Хмельниччини продовжили арешт в Росії

Суспільство 3280
Сергію Цибізову продовжили арешт на три місяці
Сергію Цибізову продовжили арешт на три місяці. Фото: Getty images

Засідання проводили у закритому режимі.

Сьогодні, 17 липня, Лефортівський суд Москви продовжив арешт на три місяці полоненим українським морякам, серед яких наш земляк з Шепетівки Сергій Цибізов.

Як повідомляє Громадське, засідання проводили у закритому режимі. До суду приїхали родичі військовополонених. Моряки не відповідали на питання судді, які не стосувалися їх імені, дати народження та звання. Захисники українців наполягали на тому, що вони є військовополоненими.

«Під час засідання адвокати заявили клопотання про долучення до матеріалів справи наказу Міжнародного трибуналу з морського права про негайне звільнення моряків та суден, докладу Уповноваженого верховного комісара ООН по правам людини та двох резолюцій ПАРЄ. Але суд відмовив у задоволенні даного клопотання», - зазначає Громадське.

Нагадаємо, на початку липня російське слідство пред`явило обвинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам. А 9 липня у Парламентській асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі визнали захоплених Росією українських моряків військовополоненими.

Читайте також: «Він сильний!» - мати полоненого моряка Сергія Цибізова.

Як відомо, зранку 25 листопада у Керченській протоці російські кораблі атакували та захопили український буксир «Яни Капу» і два катери – «Бердянськ» і «Нікополь». Деякі моряки отримали поранення, а після так званого суду на території окупованого півострова Крим, усіх полонених вивезли на територію Російської Федерації. Серед полонених – наш земляк, шепетівчанин Сергій Цибізов.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до РФ, яким суд зобов'язав Росію звільнити захоплених моряків і судна.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую