ye-logo.v1.2

Перша ялинка, бюджет 2020 та майбутнє санаторіїв – відеопідсумки грудня

Суспільство 1192

Якими були новини грудня.

У грудні інформаційний простір Хмельниччини був наповнений здебільшого традиційними для цього періоду новинами від святкових приготувань і ярмарків до планування наступного фінансового року. Проте були і інші події, які варто згадати підсумовуючи грудень. Про це у традиційному огляді від сайту «Є».

Першого грудня, першою в Україні засяла головна ялинка обласного центру. Засвітили святкові вогні після театралізованої постановки, ведучим якої став місцевий супергерой Хмельмен. Далі справжнє зимове шоу влаштували хмельницькі зірки. Після її відкриття ялинки на майданчику біля кінотеатру Шевченка вирує святкове життя. Батлом ді-джеїв у поєднанні з народними традиціями хмельничани святкували андріївські вечорниці. 19 грудня разом зі святим Миколаєм малюків привітали його колеги – новорічні герої з різних куточків світу. І ще до 9-го січня Миколай буде у своєму будиночку зустрічатися з маленькими хмельничанами.

Традиційним для грудня є прийняття міських та обласного бюджету на наступний рік. Головною відмінністю є те, що у 2020 році обсяг фінансування, з державного бюджету зменшуються, у зв’язку з законодавчими змінами. Це у свою чергу позначилось і на міських бюджетах.

Тож у грудні, на черговій сесії, обласні обранці затвердили бюджет Хмельниччини у розмірі 3 мільярди 96 мільйонів гривень, що вдвічі менше у порівнянні з 2019. Окрім цього, вони розглянули питання про закриття дитячих санаторіїв області. Три з яких планувалось закрити, саме через брак фінансування. На утримання трьох закладів потрібно близько 40 мільйонів гривень. Оскільки, санаторні послуги з наступного року не фінансуються державним бюджетом, заклади має утримувати або бюджет області або громади. Проте депутати більшістю голосів не підтримали рішення про закриття, для того аби до наступної сесії напрацювати можливі варіанти для їх збереження.

Хмельницький теж з бюджетом і теж з меншим ніж зазвичай. Хмельницький міський голова Олександр Симчишин назвав бюджет-2020 найгіршим за роки його каденції. Хоч доходи обласного центру зростають, бюджет розвитку буде меншим на 240 мільйонів гривень. На черговій сесії Хмельницької міської ради, міські обранці затвердили бюджет у розмірі 2 мільярди 656 мільйонів гривень. Наступного року в першу чергу фінансуватимуть продовження будівництва важливих для міста об’єктів, це зокрема Палац спорту, школу у мікрорайоні Озерна та дитсадок у мікрорайоні Лезневе. Крім того, 29 мільйонів гривень виділять на ремонт прибудинкових територій та 50 мільйонів гривень на ремонт доріг.

Також наступного року Хмельницький чекають і інші зміни. На позачерговій сесії Хмельницької міської ради, депутати голосували за погодження об’єднання обласного центру і села Давидківці в єдину територіальну громаду. Після обговорення більшість депутатського корпусу підтримали таке рішення. Втім, це не означає, що ОТГ вже створено. Як пояснив міський голова Олександр Симчишин, наступним кроком стане подання документів до Кабінету Міністрів України, аби там внесли зміни до перспективного плану. Опісля вже можна буде говорити про створення ОТГ. Зазначає, ймовірно, це може статися навесні 2020 року.

Не минулося у грудні без сумних новин. 11 грудня, у зоні проведення Операції об’єднаних сил загинув 26-річний військовослужбовець 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади Андрій Дзюба. У нього залишилася дружина та донька, якій немає ще й року. Прощалися з Героєм на його батьківщині в Старій Синяві.

Ще п'ять кілометрів нових труб у грудні, приєднали до Чернелівського водогону. Це частина другої гілки, яку будують уже 15 років. Безпосередньо самі роботи відбулись в полі між селами Черепівка і Калинівка Хмельницького району. За останні роки вдалося збудувати лише 20 із 34 необхідних кілометрів нового водогону, на що витрачено понад 160 мільйонів гривень з бюджету країни та міста.

Окрім цього у грудні завершили роботи по реконструкції хлораторної, це – спеціальне приміщення де встановлено гідролізну установку. Завдяки їй Хмельницький самостійно вироблятиме необхідний для дезінфекції та промивки водопровідних мереж гіпохлорит натрію.

До Нового року залишилось декілька днів, аби надихнутись святковою атмосферою прийдешнього свята хмельничан запрошують відвідати унікальну виставку ялинкових прикрас. Вона діє в приміщенні бібліотеки для юнацтва. Серед представлених новорічних прикрас є сучасні іграшки, які вражають своїми розмірами та унікальністю. А також ялинкові прикраси повоєнного періоду минулого століття. Автор експозиції хмельницький колекціонер Ігор Байдак вважає, що новорічні прикраси яскраво розповідають історію країни.

Більше новин дізнавайтесь на сайті «Є» у розділі «Всі новини Хмельниччини». А якщо ви любите цікаво відпочивати, плануйте святкові вихідні із нашою афішею заходів.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую