ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

ЗНО з математики стане обов’язковим: як складатимуть тест

Суспільство 2483
У наступному році ЗНО з математики стане обов
У наступному році ЗНО з математики стане обов'язковим. Фото: osvita.ua

Новації запровадять з 2021 року.

Міністерство освіти спільно з українським центром оцінювання якості освіти пропонує запровадити у 2021 році обов'язковою здачу Державної підсумкової атестації з математики у формі ЗНО.Таким воно буде для тих, хто отримуватиме свідоцтво про повну загальну середню освіту.

Як повідомляє методист Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Ірина Ковальчук, першим обов'язковим предметом для здачі у 2021 році буде українська мова, другим — математика, третій тест на вибір — історія України або іноземна. Четвертий предмет випускник зможе обрати самостійно.

«Тести з математики мають бути дворівневі - профільний і звичайний стандарт. Якщо випускнику потрібна буде Державна підсумкова атестація, то він має право зареєструватися і скласти лише стандарт. Можливо, це буде один тестовий зошит, але складатиметься з двох частин, так як ми маємо іноземну мову. Тоді на профільному рівні випускник має написати всі завдання, а на звичайному лише першу частину. Наразі ми до кінця не знаємо процедури», - розповідає Ірина Ковальчук.

Наприкінці 2019 року Міністерство освіти і науки затвердило нову програму зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики. Як пише «Освіта.ua», програма охоплює декілька розділів з алгебри й початків аналізів, а також з геометрії. Вона визначає компетентності, якими має володіти випускник ланки загальної середньої освіти, аби успішно скласти тест з математики.

Ірина Андріївна додає, що у минулому та позаминулому році Хмельниччина мала по одному випускнику, які склали тест з математики на 200 балів. Порівнюючи загальну ситуацію результативності по області, кількість осіб, які склали ЗНО на максимальний бал у 2019 році значно зменшилась.

Читайте також: Пробне ЗНО: скільки осіб зареєструвалося та коли відбуватиметься

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую