ye-logo.v1.2
3 Серпня, 2020

Хмельницьку ОТГ можуть створити цієї весни

Суспільство 1373
«Хмельницька міська та Давидковецька сільська ради мають прийняти рішення про об'єднання, а далі — слово за Кабміном», — Олександр Симчишин
«Хмельницька міська та Давидковецька сільська ради мають прийняти рішення про об'єднання, а далі — слово за Кабміном», — Олександр Симчишин. Фото: автора

Симчишин каже, що наразі немає перешкод в об’єднанні Хмельницького та Давидківців.

На найближчу сесію Хмельницької міської ради буде винесено проєкт рішення, прийняття якого продовжить об’єднання обласного центру та села Давидківці у територіальну громаду. Зокрема, депутати мають погодити за саме приєднання та затвердити план майбутніх заходів. Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розповів кореспондентам сайту «Є», що цей процес планують завершити вже цієї весни.

«Поки об’єднання Хмельницького і Давидківців рухається зі запланованими темпами. Тепер наша міська та їхня сільська ради мають прийняти рішення про об’єднання, а далі — слово за Кабміном, — коментує Олександр Симчишин. — Як ми говорили раніше, на все потрібно три-чотири місяці. Ймовірно така об’єднана територіальна громада буде сотворена вже навесні, адже цьому поки немає жодних перешкод. Але говорити про конкретні дати ще зарано».

Також він зазначив, що Хмельницький готовий бачити в об’єднаній територіальній громаді й інші села. Зокрема, Шаровечку та Олешин. На його погляд, це буде вигідно для всіх сторін. Втім, поки не відомо, які саме села будуть об’єднані з Хмельницьким у територіальну громаду, адже наразі уряд корегує новий перспективний план.

«За нашою інформацією, у ньому передбачено об’єднання Хмельницького та Давидківців. Щодо інших сіл — є питання», — додав Олександр Симчишин.

У проєкті рішення, за яке голосуватимуть хмельницькі депутати, передбачено затвердження плану організаційних заходів. Наприклад, після приєднання Давидківців потрібно провести розрахунок доходів і видатків нової об’єднаної територіальної громади, проаналізувати комунальні заклади та майно, вивчити потреби. Крім того, необхідно буде подати в облдержадміністрацію інвестиційні проєкти для залучення державного фінансування на цей рік і провести вибори старости Давидківців.

За попередньою інформацією, найближча сесія Хмельницької міської ради може пройти або 26 лютого, або 4 березня.

Нагадаємо, у грудні минулого року депутати міської ради проголосували за надання згоди об’єднанню Хмельницького і Давидківців. Тепер ж вони мають проголосувати за саме об’єднання.

Крім того, Олександр Симчишин вже прогнозував, що Хмельницька ОТГ буде створена у 2020 році. На його переконання, таке об’єднання буде вигідне для обласного центру та Давидківців. Проте він стверджує, що створення ОТГ з такими селами як Водички, Бахматівці, Пирогівці, Колибань є недоцільним, адже вони далеко розташовані від міста й ними буде неможливо ефективно управляти.

Читайте також: На рахунку 52: ще одна громада отримала «добро» на об'єднання

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую