ye-logo.v1.2

Дистанційна робота та мінімум спілкування: як славутчанка переживає карантин у Польщі

Суспільство 2884
Славутчанка залишилась на карантині у Польщі
Славутчанка залишилась на карантині у Польщі. Фото: з особистого архіву Ганни Вінярської

Дівчина більше шести років мешкає у Лодзі.

Польща запровадила карантинні заходи на декілька днів раніше ніж Україна. На той час в країні було зафіксовано понад 40 випадків захворювання на коронавірус і ситуація лише набирала обертів. Станом на 6 квітня в сусідній державі офіційно зареєстровано 4 201 хворий на COVID-19, ще 98 людей померли.

Карантин у польському місті Лодзь переживає дівчина зі Славути - Ганна Вінярська. Завдяки тому, що працює здебільшого за допомогою електронних сервісів, роботу вона зберегла і продовжує займатись своєю справою, але вже не виходячи з дому.

Як карантин та спалах захворюваності на COVID-19 сприйняли у Польщі та як змінився звичайний режим роботи уродженки Хмельниччини, дізнавався сайт «Є».

Відомо, що Польща раніше України зреагувала на світову пандемію. З яких обмежень починали і що є зараз?

Запровадили карантин у Польщі 13 березня. Перші обмеження випали якраз на суботу, позакривали всі торгові центри, кафе, спортзали. Відкриті були тільки продуктові магазини, аптеки й заправки. Зараз обмеження міняються майже кожен день, стають все жорсткіші. Громадський транспорт набагато рідше ходить, дозволено займати максимум 50% наявних місць.

Вже нещодавно ввели обмеження, що на вулицю не можна виходити більше двох людей. Якщо поліція помічає таких людей, то затримує їх та штрафує на 5 тисяч злотих. Якщо людина порушує урядовий карантин (ізоляція) її можуть оштрафувати на 30 тисяч злотих. З 1 квітня в магазин не можна заходити без рукавичок і масок. Зобов'язали всі магазини і аптеки при вході видавати рукавички або антисептичний засіб для рук. З 10 до 12 години час в який можуть ходити в магазин люди старшого віку. Пенсіонерів та людей, які займаються волонтерством, пропускають без черг на касі.

Особисто я від 13 березня виходила на вулицю лише за потреби – в магазин поряд і в аптеку.

Розмітка в магазині, для збереження дистанції
Стійку касирів відгородили лінією на підлозі та імпровізованою огорожею із сітки

Як люди сприйняли запровадження карантину, чи дослухаються до порад залишатись вдома?

Звісно, це був для всіх шок, коли в п’ятницю 13 березня все позакривали. Люди залишилися вдома, іти не було куди. Я пам’ятаю очільниця нашого міста в суботу, 14 березня, подякувала всім жителям міста за те що залишились вдома. Мені здається, громадяни були шоковані такою кількістю інформації і не знали, що можна робити, а що ні. Для своєї безпеки залишились вдома. На прикладі моєї компанії друзів, це приблизно 15-16 осіб, можу сказати, що ми не бачились від початку карантину. Хоча раніше збирались щовихідних. Всі сидять вдома, переживають за батьків, бабусь з дідусями.

Був чи, може ще є, ажіотаж на маски, антисептики та харчові продукти?

Ажіотажу на маски ніби не було. Першу інформацію, яку ми отримували, це то що маски не захищають здорову людину, і більше потрібні хворій. Потім почала з'являтись інформація, що є люди-переносники, в яких хвороба може просто не проявлятись. Тоді люди почали одягати маски.

Найбільший ажіотаж був на туалетний папір, крупи, антисептики. Почався він до карантину, а пік його припав якраз на 12-13 березня. Люди ринули на великі закупи, боялись, що позакривають магазини. Тривало це декілька днів, а потім, я так розумію, магазини просто збільшили доставку і все налагодилось.

Коли для вас почався карантин і як організовуєте своє дозвілля?

Для мене карантин почався 12 березня. Саме цього дня в Лодзі був виявлений перший випадок захворювання на коронавірус. Відтоді я працюю дистанційно, але готовність до того була ще з 5 березня. Ми отримали розсилку від нашого керівника із проханням брати після роботи додому ноутбуки, робочі телефони. В будь-який момент нам могли дати вказівку працювати з дому.

Місто Лодзь на карантині

З переведенням моєї роботи на дистанційну не було проблеми. Я не маю справи з паперами, все виключно в електронному форматі. Тому по процесу я ніяких змін не відчула. Компанія, в якій працюю, займається торгівлею. Політика підприємства – це дистанційна робота, навіть кожну п'ятницю всі працюють з дому.

Дозвілля моє, як у більшості зараз — сиджу вдома. Замовила собі пазли на 1000 штук, кур’єром. Роблю онлайн зарядки, готую, дивлюсь фільми, більше часу спілкуюсь з батьками по телефону, намагаюся повернутись до курсів вивчення іспанської.

Чи не думали повернутись додому, в Україну, на час карантину?

Не думала вертатись, бо зараз кожна подорож збільшує ризик зараження не тільки нас, а й нашого оточення. Звичайно, хотілося поїсти паски вдома з мамою, але маємо те, що маємо. Якщо чесно, я могла б пересидіти весь карантин вдома і так само працювати дистанційно, але переміщення в цьому випадку не найкращий варіант.

Бояться люди в Польщі коронавірусу, панікують?

Мені здається, паніка більше навіть не від того, що можуть захворіти, а від того, що втрачають роботу. Вже багато безробітних. Всі відчули цей карантин фінансово, моя фірма зробила теж врізання коштів. Друзі сидять вдома з найближчими, ніхто нікуди не виходить.

Попри такі панічні настрої, багато поляків почали займатись волонтерством. Коли всі ресторани та кафе закривали, вони почали доставляти їжу в лікарні безкоштовно. У соцмережах з'являються повідомлення з пропозиціями допомоги старшим людям, які не можуть вийти з дому. Останнім часом пропонують навіть фінансову допомогу тим, в кого зовсім закінчились гроші, і немає, наприклад, за що нагодувати дітей. Але й буває так, що люди в магазині сваряться за йогурт чи гречку.


Читайте також:  Надвір поодинці, оплески з балкону: хмельничани про карантин в Іспанії

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую