ye-logo.v1.2

Лісник розповів про долю оленя та яких і чому тварин можна ще зустріти у місті

Суспільство 8337
Міста затихли і дикі тварини можуть виходити із лісу, адже там теж сезон тиші, каже головний лісник області
Міста затихли і дикі тварини можуть виходити із лісу, адже там теж сезон тиші, каже головний лісник області. Фото: з архіву редакції

В суботу, 25 квітня читачі сайту «Є» повідомляли про дику тварину в центрі міста.

Про те, що у Хмельницькому помітили маленького оленя, сайту «Є» повідомили читачі і скинули фото. Лісники пояснили, що це козуля із родини оленевих і додали, що це нормальне явище у період карантину.

«Тваринка спокійно переміщувалася вздовж берега, і я переконаний, дісталася до свого звичного місця перебування. Ми не присипали її, щоб транспортувати, бо не було відповідного обладнання, яке б не завдало шкоди. Але це нормальне явище, що тварини у період карантину з’являються у містах, бо вони затихли, людей значно менше, а тварини люблять спокій», – пояснює головний лісник обласного управління лісовим господарством Павло Золотий.

За його словами, в сусідніх областях ситуація подібна, адже у мисливських угіддях теж зараз сезон тиші.

«Ми поспілкувалися із колегами з інших областей, у них така сама ситуація і це нормально. Дикі тварини люблять тишу і мігрують спокійно, тим більше зараз, коли і в мисливських угіддях сезон тиші. Тому, якщо хтось побачить якусь тварину в межах міста, не варто боятися, не варто шуміти біля неї і навіть годувати, адже тварина звикла до лісової їжі. Інша ситуація, якщо тварина – будь-яка, чи то лисиця, чи інша дика – веде себе агресивно. У такому випадку у неї можуть бути прояви сказу і варто повідомляти у відповідні служби, «Спецкомунтранс», санітарну службу, чи навіть зателефонувати на 102, чи 101. Повідомляти варто і тоді, коли тваринка заплуталася у сітях чи потрапила у капкан», – каже Павло Золотий.

Лісник додає, що зараз в місті можна побачити і зайця, і лисицю і козулю. Кабанів близько до міста, каже, побачити важко, бо вони сюди не доходять. А ось птахів поблизу Південного Бугу збільшилося в рази цього року, адже Південний Буг – це стежка міграції і тварин, і птахів, і риб. 

До теми: У Летичівському районі затримали рибалок-порушників

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую